Jak na jarní únavu? 5 zaručených tipů

Konečně je tu. Tolik očekávané jaro přišlo a s ním i slunečné dny a probouzející se příroda. Ale vy se možná cítíte úplně bez energie, jako by ji z vás někdo vysál. Chce se vám pořád spát, neustále se vám zavírají oči a zíváte. Co s tím? Je možné se jarní únavě účinně postavit? Přinášíme vám 5 vyzkoušených tipů, které vás se zimního spánku zaručeně proberou.

1.tip – sladký spánek
Už starověký král Šalomoun napsal: „Sladký je spánek sloužícího, ať už jí málo, nebo hodně, ale boháčovi jeho nadbytek nedává spát.“ Je to tak, dobře se vyspat je klíčem k dobrému duševnímu i fyzickému zdraví. Zní to sice jako paradox, ale chcete-li se účinně probrat ze zimního spánku, začněte na jaře kvalitně spát. Protože nás slunce probouzí brzy ráno, je dobré zaměřit se na včasné večerní zklidnění mysli a uložení těla ke spánku. Ke zklidnění použijte aromatické oleje nebo bylinné čaje, zejména s obsahem heřmánku, levandule nebo meduňky.


2.tip – pohyb
Zima přirozeně zklidnila naše tělo. Na jaře je načase začít se opět hýbat. Začněte pozvolna sportovat. Dejte si malé, ale realizovatelné cíle a postupně je zvyšujte. Jděte na procházku, chvilku si zaběhejte, vyndejte kolo a projeďte se, zajděte si zajezdit na koni. Do vašeho těla bude proudit hormon štěstí endorfin. Začnete být zdravě závislí na pravidelném pohybu. Zkuste se donutit, i když se vám zpočátku nebude chtít. Přispějete tím i ke snadnějšímu večernímu usínání.


3.tip – zelená barva
Po dlouhé zimě je potřeba doplnit tělo o minerály, vitamíny a stopové prvky. Už není potřeba tučných jídel pro překonání zimy. Pusťte do svého jídelníčku více bylinek, zelených listů salátů, pampelišek, šťovíku, polníčku nebo čerstvé jarní kopřivy.
Nechte na sebe působit zelenou barvu častějšími procházkami do přírody. Zajděte do rozkvétajících botanických zahrad, do parků, vyjeďte si do lesa. Příroda se zelená. Zazelenejte se s ní. Zelená je barva života, znovuzrození, svěžesti, jara a naděje.


4.tip – imunita
Hned s příchodem jara začněte posilovat svoji imunitu. Po rýmách, kašli a nachlazení vaše tělo potřebuje znovu načerpat síly pro boj s viry a bakteriemi. Hledejte způsoby, jak do svého těla dostat více vitamínů a antioxidantů, zejména vitamín C a zinek. Sundejte si na pár minut denně boty a choďte bosi, pomalu se tak otužujete. Aktivujete svou imunitu pro další období.


5.tip – nový směr
S příchodem jara si dejte nové cíle, určete si nové plány. Začněte třeba s novým sportem, změňte razantně svůj účes, obměňte svůj šatník. Mnozí lidé právě na jaře mění své zaměstnání a začínají s nějakým novým, úplně jiným.
 


(Nehodnoceno)


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události