O nás

Cílem projektu zdravotnického serveru

www.anamneza.cz

je budování informačního mostu

mezi pacientem a zdravotníkem.

     U většiny z nás je zdraví jednou z nejvyšších hodnot. Abychom se však mohli o naše zdraví skutečně řádně starat, musíme mít dostatek rychle přístupných a především zcela srozumitelných informací. Takové informace jsou nezbytné nejen k pochopení podstaty nemoci, a tedy i k pochopení jednotlivých diagnostických a léčebných kroků, ale umožňují nemocnému důstojné postavení v komunikaci se zdravotníkem. Pouze komunikace založená na objektivních informacích může být základem partnerského vztahu mezi zdravotníkem a pacientem. Partnerský vztah je jednak nezbytným předpokladem optimálního léčebného výsledku, jednak snižuje rizika konfliktů, které ve velké většině plynou z nedostatečně srozumitelné komunikace.

     Kvalitní a smysluplné zdravotnictví není, podle autorů projektu, založeno na množství financí, které nekontrolovatelně protéká současným pseudosociálním systémem zdravotní péče, nýbrž musí být založeno především na dostatku srozumitelných informací a z toho plynoucí možnosti správné volby. Aktivním vstupem „vzdělaného laika" do rozhodovacího procesu při výběru například léčebných prostředků se automaticky odstraní zároveň i řada negativních jevů, které nutně provázejí současný zdravotnický systém.  Medicina pro Vás už nebude cizí slovo není cizý slovo. Nechť je zdraví pro každého na prvím místě.

     Autoři projektu anamneza.cz očekávají a doufají, že budování tohoto zdravotnického serveru nebude jednostrannou záležitostí odborníků z oblasti medicíny, ale že bude výsledkem pozitivního tlaku laické veřejnosti na získávání informací o prevenci, diagnostice a léčbě co možná nejširšího spektra chorob.

Redakce serveru www.anamneza.cz

budujeme most mezi pacientem a zdravotníkem

 

Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události