Bolest na hrudi – zlomené srdce nebo boj o život

Každá bolest je pro člověka nepříjemná a je jedno, jestli je příčinou zadřená tříska, píchnutí od vosy, natržený ret nebo zlomené srdce z nešťastné lásky. Bolest na hrudi ale vyděsí mnoho z nás. První, co člověka napadne, jakmile se mu stáhne hrudník bolestí, je infarkt! Příčin ale může být více….

Zamilovaný, nešťastná

Lidská mysl je silným faktorem, který ovlivňuje nejen člověka samotného, ale i jeho fyzický stav. Existuje celá řada tzv. psychogenních stavů, které dokáží s tělem člověka pořádně zahýbat. Mít zlomené srdce z nešťastné lásky nebo se střetnout s úmrtím blízké osoby může opravdu fyzicky bolet. Psychická bolest se totiž snadno dokáže proměnit v bolest fyzickou a člověka pořádně vyděsí. Takové stavy totiž velmi silně připomínají začínající infarkt.

I bolest způsobená velkým stresem nebo emoční změnou je pro organismus člověka nebezpečná. V takové chvíli doporučujeme vyhledat co nejrychleji lékařskou pomoc. Lepší léčbou je totiž pár probrečených kapesníků, než ubytování v místní nemocnici.

Zlobivé břicho

Akutní pankreatitida neboli zánět slinivky břišní se projevuje silnou bolestí, která sice začíná v oblasti břicha, ale prostupuje až k hrudníku. Neobvyklý nebývá pocit silné nevolnosti, zvracení a vysoký srdeční tep. Právě zvýšená srdeční aktivita může připomínat infarkt. Přestože se nejedná o infarkt, i tak jde o nebezpečný stav a návštěva nemocnice je nevyhnutelná.

Sestra infarktu

Asi nejvíce podobná infarktu je ischemická choroba srdeční. Ta je způsobená ucpáním cév, které vedou krev do srdce. V tomto případě hrozí selhání srdce nebo arytmie. Příčinou ucpání cév je zvýšená hladina cholesterolu, který se v nich poměrně snadno usazuje. Od infarktu tuto chorobu velmi těžko jako laik poznáte. Diagnóza a zejména její rychlá léčba je na lékaři.

Zánět osrdečníku

Osrdečník je blána, která chrání srdce proti vnějším vlivům. Pokud dojde k jejímu narušení nebo vzniku zánětu, může to být pro život člověka fatální. Zánět se projevuje nepříjemnou bolestí na hrudi a zvýšenou teplotou. Mnohdy je tak chybně označován jako infarkt. Příčin může být mnoho. Od nepříjemných virů, přes bakterie a výjimečně i plísně. I v tomto případě doporučujeme vyhledat lékaře.

Bolest na hrudi je nespecifickým případem, který může natrápit a pořádně vyděsit. Může naznačovat mnoho nevýznamných problémů stejně tak, jako vážná onemocnění. Spousta lidí takové bolesti neřeší, přechází je nebo jim věnuje moc pozornosti. Opatrnosti ale není nikdy dost. Návštěva lékaře je v tomto ohledu opravdu důležitá.
 


(Nehodnoceno)


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události