Strach o život

Strach o život bývá symptomem pouze v případě srdečního infarktu.

Existují však vypjaté situace, v nichž působí náš emocionální stav na nervový a hormonální systém těla. Ten pak zaktivizuje tělo na boj o přežití či nepříznivé podmínky, takže dochází k aktivizaci energetické zásoby, zvýšení tepu a tlaku a krev se přesouvá do svalu a mozků, kde je v dané chvíli důležitější než například v trávicí soustavě. V tomto stavu jsme maximálně koncentrovaní, práh bolesti je snížen a tělo může „překonat samo sebe“.

V případě panického strachu o život, paranoii a hypochondrii, což je v realitě ničím nepodložený strach z chorob, jsou na vině psychiatrické poruchy. Postižený jedinec pak bývá fyzicky i emocionálně vyčerpán, a pokud nenastane psychiatrická léčba, může pacient spáchat dokonce sebevraždu.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události