Snížení koncentrace železa v krvi

Sideropenická anémie, hypochromní anémie, snížení koncentrace železa v krvi, snížení hladiny Fe, snížení hladiny železa v krvi

Určení hladiny železa v krvi probíhá pří hledání příčiny anémie neboli chudokrevnosti, neboť železo by mělo být obsaženo v červeném barvivu hemoglobin. Pro náš organismus je hemoglobin nezbytný a vede kyslík z plic do tkání.

Při nedostatku hemoglobinu a červených krvinek nastává anémie a tyto problémy právě nejčastěji zapříčiňuje nedostatek železa v krvi. Nejčastěji jsou postiženy ženy, u nichž odchází železo z těla ven spolu s menstruační krví, trápit může také vegetariány, neboť železo se lépe vstřebává z masa než z rostlin. Sledovat příjem železa je obzvláště důležité v těhotenství, kdy ho naše tělo potřebuje ještě více.

Za jeho ztrátu může v některých případech i chronické krvácení (například z vředu v žaludku), a proto je vždy důležité odhalit příčinu nedostatku železa.

Našemu tělu ho můžeme dodávat ve stravě, ale také například prostřednictvím tablet. Ty však nekonzumuje spolu s mlékem nebo černý čajem, jinak by nedošlo k jeho vstřebání do organismu.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události