Bolest zubů

Zvýšenou citlivost zubů či jejich bolest způsobuje jen pár základních příčin. Nejčastěji za bolest zubů může kaz neboli multikauzální a multikondicionální choroba. Nastává při rozmnožení bakterií, jež vytvářejí takové organické kyseliny, které odnímají zubům vápník. Tím je oslabována zubní dřeň, zubovina i sklovina a dochází k poškození nervových vláken. U pacienta se celý tento proces projeví intenzivní bolestí.

Zánět dásní neboli gingivitida se rovněž projevuje bolestí a není důležité objevit jeho přesnou příčinu. Vyhledejte svého zubního lékaře, který vám zubní kaz a další nemoci ošetří.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.

0
1Kulíšková18. 9. 2019 7:57:29
Dobrý den, před asi 4dny jsem mela silný tlak v pravé čelisti, mám tam prorostlou osmičku, ale už odlomenou, včera jsem měla tak silný tlak a bolest, od jedničky až po osmičku,že jsem musela večír na pohotovost. tam mi ošetřili osmičku, dali umrtvovací složku a zubař řekl že do deseti dnu vyndat a i osmička musí ven. Mám tam pulpitidu. Doporučil nějaká analgetika. ke svému zubaři jdu v pátek. Přes noc jsem v klidu spala a nic nebolelo. Ráno jsem se vzbudila, pravděpodobně oteklá uzlina, otekla boule hned pod špičkou brady , která se táhne až pod tu osmičku. je bolestivá na dotek a pokud hýbu hodně s bradou, zuby už nebolí. je možně ,že jsem otekla od zubů, nebo to může být i jiná příčina? Můj syn je nastydlí, ale já jen občas zakašlu. Napadla mě totiž i angína. Moc děkuji za odpověd.

Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události