Bolest vyzařující pod pravou lopatku

Za bolest objevující se u lopatek mohou většinou choroby páteře. Pokud se však objeví pod pravou lopatkou a je vyzařována z jiného místa, na vině je většinou žlučníkový záchvat. Doprovázet ho může zaklínění kamínku (konkrementu) ve žlučníku a spasmy. Pacient je postižen velmi silnou bolestí, která se rozšiřuje z pravého podbřišku do zad, pravého ramene a paže, ale také pod pravou lopatkou či mezi lopatkami. Záchvat vzniká náhle a většinou ve večerních hodinách. Pacient je bledý, zpocený a nemůže najít žádnou polohu, ve které by bolesti odezněly. Ty trvají od čtvrt hodinky až do tří hodin a jsou vyvolány tučným jídlem, jako je kachna, majonéza či řízky, ale také fyzickou zátěží, prochladnutím či rozrušením. Pokud trpíte výše uvedenými příznaky, volejte sanitku.

Bolest pod pravou lopatkou může být také ledvinového původu při pravostranné renální kolice. Bolesti se objevují na pravém boku a vyzařují také do třísla. Chorobu způsobují močové kamínky. I při tomto onemocnění je třeba okamžitě zavolat lékařskou pomoc. Dohled lékařů je nezbytný především u pacientů s horečkou, zvracením a nekontrolovatelnými bolestmi.

Více o nemoci Žlučové kameny, Více o nemoci Zánět žlučníku

 

 

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události