Genitální herpes

Genitální opar

Genitální herpes je virové puchýřnaté onemocnění kůže a sliznic, postihující oblast pohlavních orgánů a krajinu kolem konečníku. Původcem onemocnění je virus Herpes simplex (dále jen HSV). Pohlavní trakt infikují dva typy viru, typ 2 (HSV-2) i typ 1 (HSV-1). Ačkoli častěji je původcem HSV-2, není infekce HSV-1 vzácná, zejména u mladých žen. Nakažlivost onemocnění je středně vysoká a infekce se obvykle šíří pohlavním stykem. V místě nákazy vznikají puchýře, které rychle vředovatí. U mužů je infekce nejčastěji umístěna na pyji, u žen jsou postiženy velké stydké pysky a pochva nebo děložní hrdlo. Ložiska nemoci se šíří i na okolní kůži. Onemocnění se vyvine 4 až 7 dní po kontaktu a má tendenci se vracet, protože viry skrytě  infikují tzv. nervová ganglia („nervové uzliny“ - shluky nervových buněk, na něž se zde přenáší nervový vzruchy z jiných nervových buněk, resp. jejich vláken) v křížové krajině, v gangliích se znovu aktivují a znovu infikují kůži.

Kapitoly

Příznaky/průběh onemocnění

      Prvotní nákaza je bolestivější a má delší průběh. Nejdříve se obvykle objeví svědění a bolestivost bez viditelného ložiska na kůži nebo sliznici, později v tomto místě vznikne malá začervenalá skvrnka. Pak se vytvoří malá skupinka bolestivých puchýřků; a většinou se do 10 dnů hojí s jizvením. Mízní uzliny v tříslech jsou obvykle mírně zvětšené a citlivé.

      Ložiska oparu se mohou vyskytnout u mužů na pyji, předkožce a žaludu pyje, u žen na stydkých pyscích, poštěváčku, hrázi, v pochvě a na děložním hrdle. U homosexuálních mužů a u žen zaměřených na konečník mohou být ložiska na kůži kolem konečníku i uvnitř v konečníku na jeho sliznici.

      Kromě místních příznaků může nemocný při prvotní nákaze pozorovat malátnost, zvýšenou teplotu, obtíže s močením (kvůli přechodnému reflexnímu ochrnutí močového měchýře) a obtíže s chůzí (pro bolestivost ložisek).

      U nemocných se sníženou buněčnou imunitou (např. při HIV infekci) mohou ložiska přetrvávat nebo se dokonce zvětšovat ještě několik týdnů. Tento neúspěch v léčbě upozorňuje na nutnost vyloučit HIV infekci.

Vyšetření

      Diagnóza je stanovena obvykle na základě příznaků nemoci, a může být potvrzena kultivačním vyšetřením (stěr ze spodiny zvředovatělých ložisek a průkaz přítomnosti viru na speciální tkáňové kultuře). Další diagnostickou možností je tzv. serologické vyšetření, tj. vyšetření krevního séra na přítomnost protilátek (Vyšetření se provádí dvakrát v odstupu 10 až 14 dní a hodnotí se event. vzestup hladiny protilátek, který je typický pro prvotní infekci.). Okamžitá diagnóza může být stanovena mikroskopickým vyšetřením po speciálním barvení materiálu získaného stěrem z ložisek nákazy.

Komplikace

      Genitální herpes může být komplikován zánětem mozkových blan. Prvotní infekci virem HSV komplikují často příznaky porušené funkce tzv. autonomních nervů v křížové oblasti (zprostředkují činnosti neovladatelné vůlí). Tyto poruchy zahrnují neschopnost močit, zácpu a impotenci u mužů.  

      Ložiska umístěná mimo pohlavní orgány, obvykle na hýždích, v tříslech nebo na stehnech se mohou vyskytnout při šíření nákazy podél nervových vláken nebo po přímém zanesení infekce. Tento poslední způsob  šíření je příčinou příležitostné infekce prstů nebo oka.

      Zdaleka nejběžnější komplikací genitálního herpesu je návrat nemoci (tzv. recidiva), obvykle omezená na jednu stranu těla, mírnější než prvotní nákaza. Pravděpodobnost opakování infekce je vyšší u 2. typu HSV (80%) než u HSV-1 (50%).

Léčba

      Účinným lékem herpetické infekce pohlavních orgánů, konečníku a úst je acyklovir. Lék omezuje šíření viru a zmírňuje příznaky u prvotní i opakované nákazy, léčí vleklé onemocnění u pacientů se sníženou obranyschopností. Ale ani včasná léčba prvotní infekce nezabrání jejímu přechodu do skrytého stadia ani opakování nemoci.

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.
0
TOPiveta23. 1. 2017 22:34:01
prosim muzete mi nekdo pomoct me dceri zjistili genitalni herpes bere leky ale ted ji rekl dokrot po vsech vysetreni ze to ma na cely zivot ziju v canade myslite ze v cesku by byl nejaky lek na to aby se vilecila je ji tepve 18 let bojim se ze by nemusela mit v budoucnu deti prosim porad te mi nekdo jsem zoufala a bojim se o dceru ma velke deprese predem dekuji za odpoved

0
1iveta23. 1. 2017 22:34:01
prosim muzete mi nekdo pomoct me dceri zjistili genitalni herpes bere leky ale ted ji rekl dokrot po vsech vysetreni ze to ma na cely zivot ziju v canade myslite ze v cesku by byl nejaky lek na to aby se vilecila je ji tepve 18 let bojim se ze by nemusela mit v budoucnu deti prosim porad te mi nekdo jsem zoufala a bojim se o dceru ma velke deprese predem dekuji za odpoved
0
2Iveta26. 1. 2017 10:21:51
Gen,herpes jakož i labiální herpes je na celý život, trpím tím taky po mnoho let.Pomáhají acikloviry,ale pokud se přestanou brát, zas se herpes může objevit.Mohu doporučit homeopatika, ale ty musí předepsat homeopat, který ale i jejich vhodnost přeměří na přístroji.V Praze např.Dr.Wankatová,ale je třeba se mrknout na PC,jsou i jiní lékaři.Je třeba taky posilovat imunitu.Sama s tímto neřádem bojuji po mnoho let,vyhráno nemám, i když beru homeop.,stejně se mi opary dělají, i když míň,měla jsem je ale velmi rozbujelé díky nevhodné léčbě od špatných homeopatů,kteří mi dávali nesprávné léky a špatné potence.Jinak na porod je to špatné, dělá se v tomto případě císař.
0
3Ellie 20. 2. 2017 15:10:06
Chtěla bych se zeptat, jestli má někdo s tímto zkušenosti, v pátek jsem byla na pohotovosti , když mne pan gynekolog vyšetřil řekl mi že mám akutní zánět pochvy,a předepsal mi macmiror complex 500,za čtyři dny užívání se mi objevili červené pupínky asi šest, a pálí to , tak jsem si říkala jestli to není třeba alergická reakce na léky , ale v příbalovém letáku nebylo nic takového napsáno, tak jestli to není něco jiného ...Jsem docela v panice...
8
4michaela2. 3. 2017 18:22:08
Nevěřte všemu co se píše na internetu.... a hlavně nestresujte a myslete pozitivně, herpes neni AIDS, dá se snadno výlečit a že je na cely život? hloupost... mě se to udělalo s přítelem jednou v životě, měla jsem to tak moc oseté že jsem nemohla se ani utřít po použití WC .... přítel to samé, vylečili jsme se pouze masitčkou herpesin a vitaminy B complex od te doby se nám to nevratilo a ani na to nejak nemyslim :D a je to už asi 5 let...... místo toho aby vas doktori uklidnovali tak mi spise prijde ze lidi jen děsí......
0
5Iveta8. 6. 2017 20:56:48
reakce na Michaela- tak to můžete být jen šťastní, že se vám opar neobjevil zase, protože je to nákaza na celý život, virus je usídlen v nerv. gangliích a reaktivuje se, bohudík pro někoho jen málokdy a bohužel pro jiného velmi často! Já tímto trpím mnoho let, léčba u lékařů, u homeopatů a nic nezabírá, žádné přípravky a léky, vitamíny, nic.Proč tomu tak je, mi nikdo dosud nebyl schopen vysvětlit,
0
6Halča27. 9. 2017 11:03:47
Zdravim vše muže mi negdo podtverdit že herpes se neprenaši pohlavnim stykem?predem děkujo
0
7Veronika17. 11. 2017 22:28:57
Genitálním herpesem jsem onemocněla poprvé v roce 2014. Měla jsem kvůli tomu neschopenku protože jsem nemohla ani chodit jak šílené to bylo. Bolestivé puchýře, wc to byl horor, utřít se to byl teprve zážitek doprovázející slzy v očích. A dojít si na velkou? Ani jsem nejedla, jak jsem se bála. Měla jsem to všude. Desítky puchýřů. Vagína, stydké pysky, okolí řitního otvoru. Asi po šílených 15.dnech, tuny antibiotik a mastí to zmizelo a po 3.letech to tu mám znovu. :-( Naštěstí ve slabší míře a jen okolo řitního otvoru. Hned jsem do sebe začla sypat Herpesin antibiotika tak uvidíme. Tenhle neřád to je teda fakt něco. Nikdy nevím co to způsobí, jsem čistotná, přítele mám několik let a že bychom dělali anální styk a pak vaginální na střídačku to vážně ne. Ale jedné věci jsem si všimla a to, že se to objevilo ve stejnou dobu a to na podzim. Možná oslabená imunita? Kdo ví.
0
8Lucina12. 1. 2018 18:07:15
Já mám taky zkušenost, že se genitální herpes vrací a to bohužel až příliš často :-( Nakazila jsem se od svého přítele, a když jsem teď po ukončení vztahu styk neměla několik měsíců, stejně se mi herpes objevuje 1-2x měsíčne, nejnovější "objev" je kolem celého konečníku a to je tedy bolest :-(
Kéž by někdo uvedl na trh lék, který nám pomůže...
0
9Lucina12. 1. 2018 18:08:42
Moje doktorka mi řekla, že prý možná v zahraničí existuje nějaká léčba, nemáte prosím někdo zkušenost, informace, kde, jak se k těmto lékům dostat?
0
10Roland24. 1. 2018 22:04:42
Trápení z herpesu je strašlivou zkušeností, kterou jsem trpěl, až se setkám s bylinkovým doktorem Dr. Atakuma. Snažil jsem se Byliny od některých bylinných lékařů komunikovat s nimi, ale nikdy jsem nedostal lék. Jen před několika měsíci jsem viděl poslední příspěvek o tom, jak Dr. Atakuma byliny vyléčil tolik lidí a že je upřímným mužem, na hledání léku. Pak jsem ho kontaktoval v soudním řízení a Byliny, které mi poslal, mě po dva týdny vyléčil. Vyzvednu se po dvou týdnech. Jsem tak šťastná, že jsem svobodná.na radu svému, prosím, nevadí vědeckému výzkumu jen zkusit a také věřit, většina onemocnění může být vyléčena pomocí bylinné medicíny. Zde je DR e-mail dr.atakumaoracle@outlook.com dr.atakumaoracle@outlook.com Můžete ho také přidat do aplikace, která je přes +2347064693371 hodně štěstí.
0
11jonahphlem11@gmail.com12. 12. 2018 15:29:18
Nikdy jsem nevěřil, že by mohl být lék na genital herpes, jak říkají angličtí lékaři. Čekala jsem tak dlouho od roku 2013 v bolestech a vyrážkách, abych věděla, jestli je lék, udržoval se na internetu, až jsem se setkal s tímto silným bylinným doktorem, doktor Sagbo, který mi řekl, že má lék, nečekal jsem, takže jsem si objednal jeho bylinný lék a jak jsem řekl, tady jsem tři měsíce až dosud žádné známky vyrážky a bolesti a byl jsem testován na herpes negativní. Pokud trpíte virem jakéhokoli druhu, neváhejte
kontaktovat dr sagbo diba. on má lék na virus. jeho e-mailovou adresu ... drsagbo6088@gmail.com.
jeho ... + 2347019642881
0
12JOHN WILSON23. 3. 2019 22:10:30
PRAVDA ŽIVOTNÍ TESTIMONIE JAK DR.ALABI CURED MY HERPES VIRUS PO NÁSLEDUJÍCÍCH TŘETÍCH LET ......

Moje jméno je John Wilson z New Jersey, byl jsem diagnostikován s Herpes na 3 roky jsem žil v bolesti s vědomím, že jsem se nikdy nebude dobře znovu jsem kontaktoval tolik lékařů na
tento problém a plýtvání obrovskou sumu peněz, ale můj stav nikdy lepší
Byl jsem odhodlán dostat svůj život zpět, takže jsem jednoho dne viděl post pana Browna
jak ho doktor Alabi vyléčil z viru s kontaktem s bylinnou medicínou
Dr. Alabi na jeho e-mailové adrese dralabim5@gmail.com
dralabim5@gmail.com mluvili jsme o této otázce, řekl jsem mu všechno, co jsem
prošel a on mi řekl, abych se nebála, že všechno bude zase v pořádku
tak připravil lék a poslal mi ho prostřednictvím kurýrní služby UPS a
řekl mi, jak ho používat, po 14 dnech používání jsem šel navštívit lékaře
test, pak výsledek byl 100percent negativní, jsem nejšťastnější muž na Zemi nyní. to vše díky této skvělé Dr.Alabi za to, že mě zachránil před herpesem
svědectví je velmi reálné. Díky Dr. Alabimu vám Bůh žehnej za mě .... můžete
také se dostat na jeho whatsApp číslo +23 48155011610
      On také má léčbu bylinné pro následující nemoci,
1 léčba rakoviny
2 léčba diabetu
3 vytržení lotosu
4 vyléčení herpesu
5 vyléčení bradavic
6 HPV vytvrzování
7 dostat své ex zpět
8 těhotenství bylinné medicíny
9 Hiv / podpora
Přeji vám všechno nejlepší, obraťte se na Dr. Alabi Mohammedovou o pomoc a vy budete sdílet svědectví jako já.
0
13Elizabeth Matheus21. 4. 2019 15:42:07
HELLO EVERYONE.. FEW MUNINETS TO REDY THIS INFOR ON HERPES CURE 2018..
2017 MY MOTHER WAS DIAGNOSED OF HERPES/ KNOWN AS GENITAL WARTS ,I SPENT A LOT OF MONEY ON HER MEDICATION TILL A POINT I EVEN LOST HOPE,BECAUSE MY MOTHER WAS GRADUALLY DYING AND LOST HER MEMORY TOO, I WAS SO DESPERATE TO GET MY MOTHER BACK TO NORMAL, ONE DAY MY UNCLE WHO LIVES IN LONDON UNITED KINGDOM TOLD ME ABOUT DR OLIHA ,WHO HELPED HIM GET RID OF HERPES /GENITAL WART WITH HERBAL MEDICINE AND HIS HERBAL SOAP ,I WAS SO SHOCKED WHEN HE TOLD ME ABOUT THIS ,ALTHOUGH I NEVER BELIEVE IN HERB BUT, I KEEP TO BELIEVE BECAUSE MY UNCLE CAN'T TELL ME LIES WHEN IT COMES TO HEALTH CONDITION I CONTACTED DR OLIHA VIA HIS EMAIL; OLIHA.MIRACLEMEDICINE@GMAIL.COM , YOU CAN TALK TO HIM VIA CALL OR WHATSAPP MESSENGER ON +2349038382931 , HE REPLIED AND ASK ME TO SEND MY HOME ADDRESS AND MY MOTHER'S DETAIL AND THEN I PURCHASED THE HERBAL MEDICINE,SENT ME THE HERBAL MEDICINE THROUGH COURIER SERVICE, WHEN I RECEIVED THIS HERBAL MEDICINE USED IT FOR 2 WEEKS, AND 4 DAYS OF USAGE THE WARTS FELL OFF, MY MOTHER I NOW TOTALLY CURED AND MY MOTHER IS LIVING FREE AND HAPPY AGAIN. YOU CAN TALK TO DR VIA HIS MOBILE NUMBER OR WHATS APP HIM ON +2349038382931.ALL THANKS TO DOCTOR DR OLIHA  
0
14Mene Amber30. 6. 2019 7:41:28
Ahoj všichni! I, m zde prozkoumat blogy a fórum o nádherné a nejbezpečnější lék na (Herpes Virus). Byl jsem pozitivní na smrtící virus zvaný herpes a já jsem ztratil naději, protože jsem byl ven vrhal a odmítl dokonce i mé přátele skříně. Hledal jsem on-line, abych věděl a vyptával se na lék na Herpes a já jsem četl někoho svědectví o tom, jak byl vyléčen z Herpes, tak jsem se rozhodl kontaktovat stejného bylinkáře, protože vím, že příroda má moc léčit všechno. kontaktoval jsem ho, abych věděl, jak mi může pomoci a on mi řekl, že se nebudu bát, že mě uzdraví přírodními bylinami od Boha! po dvou dnech, kdy ho kontaktoval, mi řekl, že lék je připraven a poslal mi ho přes DHL a po 3 dnech se mi dostal! Použil jsem med, když mě instruoval (Ráno a VEČER) a byl jsem vyléčen! jeho opravdu jako sen, ale jsem tak šťastný! to je důvod, proč jsem se rozhodl také přidat další komentář k Němu tak, že více může být zachráněno stejně jako já! a pokud potřebujete jeho pomoc, můžete mu poslat e-mail na adresu purenaturalhealer@gmail.com nebo whatsapp +2348105150446
0
15Eliana18. 10. 2019 12:53:14
Narazil jsem na genitální herpes několik týdnů poté, co jsem souhlasil se spánkem se svým partnerem. Byl jsem pryč do práce, když mi byla diagnostikována, a trvalo mi veškerou odvahu, abych mu to řekl. Nevěděl jsem, co si myslí nebo řekne, myslel jsem, že mě vyhodí. Jeho počáteční odpověď byla „dobře jste to nedostali ode mě“ až o den později, když mi řekl, že má nachlazení. Můj dr byl o tom trochu drzý a udělal to velké rozrušení kvůli tomu, že to musel hlásit zdravotnickým úřadům, abych získal autorizaci pro můj skript. Naštěstí to byl HPV typu 1, který mi řekla, že je vzácné jen se vyvíjet na vašem genitálu, aniž by se šířilo po celém těle, ale bylo to hodně bolestivé. Někdo nás doporučil, abychom kontaktovali doktora Kuja, kterého jsme udělali, poslal bylinné medicíně nám poté, co jsme si jej objednali, a používal jej podle toho na 30 dní, což nakonec zmizelo každé svědění, vyrážku a nachlazení a můj doktor byl ohromen poté, co nás otestoval herpes negativní. (6 měsíců až dosud jsem ani neměla nachlazení ani svědění). Ale bylo to tak děsivé, udělal jsem to samé, když jsem si to prohlédl na internetu a prošel jsem tu agónii sám! Stále jsem nikomu neřekl, ani moje máma a já jen doufám, že už nikdy nebudu muset zažít tu bolest! Můj nyní snoubenec a já o tom často vtipkuji, hlavně když chci, abych mu připomněl, že má herpes! Nyní všem říkám, že doktorka Baba Kujo je jediná, kdo má lék na tuto smrtící nemoc, neztrácejte čas kontaktováním. díky mu. E-mail ..... drkujo112@gmail.com Whatsapp ...... + 2349058421699
0
16Claris Awa3. 5. 2020 2:58:09
Dr. Kham has really made me so much believe in him by getting me cured with his herbal treatment. i really appreciate you Dr. Kham for bringing back happiness to me again. thanks you so much, Friends join me to thank him for what he has actually done for me i pray to you all for a good life and good health, and most especially to you Dr. Kham THANKS.

I have been suffering from (HERPES SIMPLEX VIRUS) disease for the past four years and had constant pain, especially in my knees. During the first year,I had faith in God that i would be healed someday.This disease started circulating all over my body and i have been taking treatment from my doctor, few months ago i came on search on the internet if i could get any information concerning the cure of this disease, on my search i saw a testimony of someone who has been healed from (HERPES SIMPLEX VIRUS) by this Man Dr. Kham and she drop the email address of this man and advise we should contact him for any sickness that he would be of help, so i wrote to Dr. Kham telling him about my (HERPES SIMPLEX VIRUS) well after all the procedures and remedy given to me by this man few weeks later i started experiencing changes all over me. I am now here to testify that i am not longer a herpes patient, I have experience a total transformation in my life, for all herpes patients get your herbal medicine to cure your sickness. And there has being rapid improvement in my health, I no longer feel pains and I wake up each morning feeling revived. So friends my advise is if you have such sickness or any other at all,you can contact him.

HE TOLD ME HE CAN AS WELL CURE THE FOLLOWING VIRUS/DISEASES,
CANCER
EPILEPSY.
GENPILENCIN.
HIV AIDS.
COPD
DIABETICS
STROKE.
EXPANDS OF PENIS BREAST
H.P.V TYPE 1 TYPE 2 TYPE 3 AND TYPE 4. TYPE 5.
HUMAN PAPAILOMA VIRUS.
HERPES.
SYPHILIS.
HEPATITIS A B and C.

Email: dr.khamcaregiver@gmail.com Or dr.khamcaregiver@outlook.com

His Wbesite: https://drkhamherbalhealingcenter.wordpress.com/

WhatsApp/Call number +2348159922297
0
17Susan Cody7. 6. 2020 11:34:20
I would without reservation recommend working with "Rick Simpson Oil", My honest Gratitude goes to Dr. Rick Simpson for saving my dying life with his high quality RSO Hemp Oil, with the potency of the THC content in it very high. Some years back I was diagnosed with a deadly disease cancer of the lungs, we tried all kinds of medication all to no avail and also we even tried producing the DIY Rick Simpson oil at home ourselves but we were doing more harm than worse, Until I saw a post on facebook on how Cannabis Oil had cured a cancer patient then i decided to give it a try behold when i contacted Dr. Rick Simpson & i explained every detail of my problem to him and he told me that this Cannabis Oil will heal my cancer problem only if I can order for it as soon as possible. He then calculated the dosage for me to buy i think the dosage he calculated was 60grams of the oil which I ordered plus "30grams maintenance free" I was told that if I order for the Cannabis Oil right away by the next 48 hours the medication will get to my door step through the delivery services, Immediately I ordered for it behold it was delivered with the usage instruction manual at the exact time which i was told by Dr. Rick Simpson, Today i can boldly say I'm now free from my Cancer problem all Thanks to God Almighty, Dr. Rick Simpson and my lovely wife who stood by me during those years. I'm now living a healthy life and my utmost priority of sharing this short testimony is for those who are suffering from this Deadly Cancer Disease, Please don’t die in silence there is a cure for this Deadly Cancer Disease today. Without wasting more time kindly Contact Dr. Rick Simpson for ( "Rick Simpson Oil" RSO ) via Email: cbdoilfort@gmail.com or WhatsApp +1-781-656-7138.

Today I acknowledge the greatness of Rick Simpson Cannabis Oil and to those that wish to purchase the medication kindly contact Dr. Rick Simpson via Email: cbdoilfort@gmail.com or WhatsApp +1-781-656-7138.
Cannabis Oil is the medication for Cancerous Disease. Save your life and that of others.
0
18Sarah11. 7. 2020 19:36:03
Zdravím všechny diváky celého světa, připojte se ke mně, děkuji DR.WEALTHY za jeho božskou pomoc v mém životě. Před 1 rokem mi byla diagnostikována Herpesova choroba a od té doby jsem hledal lék na vymýcení mé choroby. tak jsem šel hledat lék a hle, přišel jsem do kontaktu se svou slavnou DR.WEALTHY, která vyléčila lidi z jejich Herpes Disease, byl jsem tak rád, že jsem konečně vyléčen z této znepokojivé nemoci, a tak jsem kontaktoval jeho e-mailovou adresu wealthylovespell@gmail.com a když jsem mu poslal e-mail, napsal mi a dal mi krátkou instrukci o tom, jak připravit můj lék, a tak připravil můj lék a poslal mi, aby mi ho přijal a řekl mi to za 2 týdny uvidí jeho skvělou práci. Přikázal na jeho slova, a tak to udělal. Dostal jsem lék a já jsem ho používal za 2 týdny a byl jsem úplně vyléčen. kontaktujte ho ještě dnes a vyléčte se. Takže přátelé, moje rada je, pokud máte takovou nemoc, HERPES CURE, email: wealthylovespell@gmail.com, co mu dalo +2348105150446

Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události