Trpíte jarní únavou? Máme pro Vás tipy, jak s ní zatočit.

Jedním z nejvíce skloňovaných slov v těchto dnech je jarní únava. Ale proč? Dalo by se spíš čekat, že nás rozpuk přírody a příval energie nabudí! Jenže tělo je vyčerpáno dlouhou a letos ještě k tomu velmi nepřesvědčivou zimou provázenou chřipkami, vleklými virózami a obtěžujícím zahleněním. A tak je únava na místě! Než se organizmus dobije, bude to ještě chvilku trvat. Naši obranyschopnost oslabuje i fyzická námaha, psychické napětí a stres, děti imunitu nemají ještě zcela vyvinutou a seniorům zase naopak s věkem ubývá...

Posilte oslabenou imunitu

Je jasné, že bychom měli jít posílení imunity naproti. Začít můžete zvýšením své tělesné aktivity podle vašeho zdravotního stavu. Ideální je přidat více pohybu na čerstvém vzduchu jako jsou procházky nebo rychlejší chůze. Jarní únava je také způsobena nedostatkem slunečního svitu a tedy s nižší tvorbou vitamínu D. Ten se vlivem ultrafialového záření v organismu tvoří běžně z cholesterolu, ale když je slunce málo, může člověku chybět a oslabovat jeho imunitu. První jarní slunečné dny proto pokud možno pobývejte co nejvíce venku.

Jednou z velmi důležitých metod posílení imunity je i celoroční otužování. Začít můžete nejdříve jen omýváním těla žínkou namočenou do studené vody a pomalu každý den zkoušet přidávat sprchování studenou vodou, stačí denně 1 až 2 minuty. U malých dětí je vhodné zařadit otužování večer po koupeli. Naši imunitu také oslabuje stres a nedostatek spánku. Proto si dopřejte opravdu vydatný spánek, podle odborníků je ideální spát denně alespoň 7 hodin.

Jaro je také vhodný čas na změnu jídelníčku anebo alespoň pro zařazení několikadenní jarní detoxikační kúry. Jezte hodně zeleniny, a to jak ve formě salátů, tak i tepelně upravené pokrmy se zeleninou.  Vhodné jsou i čerstvé zeleninové a ovocné šťávy, například mrkvovo-pomerančová nebo šťáva z jablek a červené řepy.  Velmi důležitou součástí posílení imunity je dodat tělu vitamíny, ale i probiotika a enzymy, které řídí správnou funkci imunitního systému.

Právě enzymy dokážou nastartovat aktuálně potřebné přirozené obranné pochody v našem těle. Na rozdíl od většiny jiných léků dodané přírodní enzymy aktivují organizmus k vlastní obranné reakci, ať už na probíhající onemocnění, nebo jeho předzvěst.

Pomoci mohou enzymy!

Účinnost dodání příslušných enzymů v podobě per-orálního podání je prokázána v mnoha studiích u nás i v zahraničí. Výsledky jsou přesvědčivé. U dětí, které trpěly opakovanými záněty dýchacích cest - záněty hrtanu a nosohltanu, angínami, záněty vedlejších nosních dutin, průdušek či středního ucha - klesl v průběhu jednoho roku po zahájení užívání léčby proteolytických enzymů (trypsin, chymotrypsin, bromelain a papain) průměrný počet onemocnění ve srovnání s předcházejícím rokem bez dodání enzymů o více než polovinu a spotřeba antibiotik se snížila dokonce o více než dvě třetiny. Výsledky studií s dospělými pacienty jsou obdobné.

 


(Nehodnoceno)

0
1Sara21. 10. 2017 19:07:33
Dobrý den, ráda bych se doptala kde mohou na prolaps nestavit kroužek u výhřezu tlustého střeva. Děkuji

Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události