Tajemství perfektní čistoty – péče o intimní ženské partie

V poslední době je trendem sdílení svého života skrze sociální sítě. Předávání rad a triků z oblasti péče o pleť, jak pracovat s make-upem, abyste docílily perfektního líčení. Péče o intimní ženské partie je na takových sítích tabu a ženy se o tom mnohdy nebaví ani s nejlepšími kamarádkami. Přitom je velmi důležitá a můžete díky ní předejít nepříjemným komplikacím.

I zde platí, že každá žena je jedinečná a jeden typ péče nemusí sednout vše. Nejčastějším problémem, který trápí mnoho žen, jsou vaginální infekce a záněty. Vaginální výtok je velmi nepříjemnou komplikací, která umí přijít zcela nepozorovaně a vydrží trápit dlouhé týdny. Vagína je místem, kde se běžně vyskytují bakterie – ty jsou však pro ženské tělo prospěšné. Jednou z takových prospěšných bakterií je Lactobacillus, který produkuje kyselinu mléčnou. Ta pomáhá udržovat kyselé pH a chrání vagínu před nebezpečnými infekcemi. Pokud dojde k narušení této přirozené bakteriální rovnováhy, objevují se komplikace v podobě svědění, výtoků a zánětů. Péče o ženské partie mají zkrátka svá pravidla, bez kterých se žena neobejde (stejně jako bez své kabelky).

Bez mýdla nejdál dojdeš

Přirozeným pravidlem by mělo být, že mýdlo je pouze na ruce nebo na tělo. Intimní partie jsou totiž na klasická mýdla velmi citlivá a jejich používání jim neprospívá. Ideální pro péči o vaginu jsou prostředky, které jsou citlivé a respektující pro intimní pH. Takové kosmetické produkty jsou volně dostupné ve všech lékárnách a drogeriích.

Někteří gynekologové doporučují užívat jemná intimní mýdla pouze 2 – 3x týdně a po zbytek dní si postačíte s teplou vodou. Pokud budete trávit pár dní mimo tekoucí vodu, pořiďte si do kabelky speciální vlhčené ubrousky, které s ochranou před infekcemi pomohou.
 

Moderní enzymové globule Walzym Intim pro komfortní vaginální hygienu.

Probiotika a prebiotika

Vaginální prostředí je neustále pod hrozbou nájezdu infekcí a zánětů. Rizikovými faktory jsou situace, se kterými jsme každý den v kontaktu – návštěva veřejné toalety, cvičení v posilovně, nevyvážená strava a samozřejmě i sexuální styk.

Ideálním pomocníkem jsou správná probiotika a prebiotika, která můžeme přijímat v podobě prášků z lékáren nebo skrze vhodné potraviny. Zkuste proto do jídelníčku zařadit obiloviny, ovoce, jogurty nebo zelí.

Intimní partie jsou do značné míry provázané s trávicím traktem. Například dlouhodobé užívání antibiotik zcela ničí střevní mikroflóru, která poté ovlivňuje i přirozeně se vyskytující bakterie v intimních partiích.

Čistá voda – čisté tělo

Každý ví, že čistá voda je lékem s neskutečnou silou. Nejen, že jde o hlavní tekutinu, bez které by lidská těla chřadla, ale pomáhá i s péčí o ženské partie. Pokud tělu dodáváte dostatečný přísun čisté vody, správně jej hydratujete. Vaše pokožka bude jemná, pružná a zvýšíte v těle cirkulaci krve. Díky tomu se budete cítit plné energie a „tam dole“ bude vše perfektní.

Bez cukru a alkoholu

Každý je rád za sladký život, ale nic se nesmí přehánět. Cukr i alkohol jsou doslova živnou půdou pro kvasinky, které způsobují vaginální výtoky a nepříjemné svědění. Kvasinky se, stejně jako bakterie Lactobacillus, vyskytují ve vagíně přirozeně, ale s větším přísunem cukru se kvasinky rychle pomnoží a začínají problémy! To samé platí i pro nadměrnou konzumaci alkoholu, který obsahuje velké množství cukrů.

Ženy by o své partie měly pečovat s šetrností a pravidelností. Zejména v létě, kdy je počasí opravdu teplé, choďte ve vzdušném oblečení a nezůstávejte dlouho v mokrých plavkách. Vlhké a teplé prostředí je pro kvasinky a bakterie přesně tím, co chtějí.


(Nehodnoceno)


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události