Problém i náprava v jednom místě

Komerční sdělení

Trápí vás nevolnosti, náhlý pokles hmotnosti bez diety, zácpy nebo naopak průjmy, nechutenství a veliká únava? Reakce těla může být vyvolaná nemocí, ale i stresem a dlouhodobou zátěží. Je třeba jednat!

Nechutenství a výrazný úbytek váhy je vždy signálem, že tělo trpí a vydává signály o pomoc. Praktický lékař vám provede základní vyšetření, krevní testy a bude zřejmě čas na návštěvu specialisty. Zažíváním a fungováním celého zažívacího traktu se zabývá gastroenterologie, obor, v jehož péči je zažívací trakt od dutiny ústní přes jícen, žaludek, střeva, ale i orgány, které se zažíváním souvisí (játra, slinivka břišní…). V případě, že gastroenterolog vyloučí zjevné příčiny v podobě poškození některého z orgánů zažívacího traktu, bude se ptát na váš životní styl.


Strava, pohyb i odpočinek
Kouření, příliš tučných jídel, nadmíra alkoholu, obezita, nedostatek pohybu, to jsou známé a jasné příčiny, proč zažívání nefunguje. Obvykle všechny zmiňované neřesti způsobují zažívací obtíže od bolesti žaludku, akutního zánětu slinivky břišní, zácpy nebo průjmu. Stejně jako nedostatek odpočinku a přemíra stresu. 


Zakopaný pes je často ve střevech
A jmenuje se imunita. Střeva obsahují několik set druhů bakterií, přátelských, ale i těch, které tělu škodí. Je důležité, aby převažovaly ty prospěšné. Nikoho ani nepřekvapí, že nejvíc jich je v tlustém střevě. Při správném fungování brání stěny střeva, aby toxiny ze zbytků nestrávené potravy nepronikaly do organismu, tedy do krevního řečiště. Naopak ve střevech se vstřebávají vitaminy a minerály. Až 70 % imunitních buněk najdete právě ve střevech. 


Jídlo posiluje zažívání, zdraví i imunitu
Změna stravování dokáže výrazně posílit celý organismus, pročistit ho, posílit imunitu a ulevit zatěžovanému zažívacímu traktu. Vláknina (luštěniny, zelenina, ovoce) pročistí střeva a pomáhá v nich rozmnožovat a udržovat přátelské bakterie. Pomáhá se snadnějším vyměšováním.
Dostatek vitaminů a minerálů je dalším důležitým stavebním kamenem zdraví a posilování imunity. Vysokou nemocnost a únavu například způsobuje nedostatek vitaminu D. Přitom stačí několik minut pobýt na sluníčku, dá si dvakrát týdně k obědu rybu (hovězí maso) a posnídat vajíčka 😊, K potřebným vitaminům pro tělo patří i komplex vitaminů B, C, E. Zinek podporuje produkci imunitních buněk, které bojují s infekcí v těle, najdete ho v celozrnných potravinách, v luštěninách a hovězím mase. 


Podpořte i nervy a psychiku
Nejen bolesti žaludku a zažívací potíže oslabují imunitu, ale i stres a nervové vypětí. Kromě dostatečného odpočinku a relaxace posilujte svou nervovou soustavu pravidelným pohybem, který vyplaví hormon serotonin a některými potravinami: například těmi, které obsahují omega 3 mastné kyseliny (ryby – losos, sardinky, makrela, olivový olej, ořechy, vejce).
 


(Nehodnoceno)


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události