Přehled mobilních aplikací, které vám pohlídají zdraví

Říká se, že zdraví máme jen jedno. Proto je nanejvýš důležité o něj pečovat. A s tím vám mohou pomoct nejrůznější aplikace do mobilu, které můžete mít neustále k dispozici.

Mobilní aplikace Záchranka

Mobilní aplikace Záchranka vám může zachránit život. Využívá výhody GPS a nabízí nouzové tlačítko a další funkce, které vám umožní spojit se v kritický moment se záchranáři. Ti vás podle GPS okamžitě najdou a také je možné spojit se s nimi přes video hovor. Aplikace je užitečná také v zahraničí a může zachránit nejen vás, ale také náhodné kolemjdoucí.

Aplikace Doktor do kapsy

V aplikaci si vyberete lékaře, podle jeho specializace nebo do aplikace jednoduše vepíšete vaše symptomy a ona vám sama vyhledá lékaře na míru. S lékařem se můžete spojit i pomocí video hovoru. Aplikace umožňuje sběr dalších dat a slibuje úsporu času. 

Měření srdečního tepu a zaznamenávání krevního tlaku

Mobilních aplikací pro měření srdečního tepu je celá řada. Váš srdeční tep si můžete změřit díky chytrým telefonům, které mají v sobě zabudované chytré senzory, kromě jiných i snímač srdečního tepu.  Na tomto vybavení telefonu jsou založeny mobilní aplikace, které váš tep změří a zaznamenají, jako například:

- Accurate Heart Rate Monitor,

- Monitor srdečního tepu,

... a další, protože jich je opravdu spousta a všechny fungují na podobném principu. Většinou je měření tepu zahrnuto i v jiných aplikací, které jsou zaměřené na pohyb a hubnutí.  A proč vůbec měřit srdeční tep a udržovat si o něm přehled? Jednoduše proto, že odchylky od správných hodnot mohou upozornit na onemocnění srdce nebo jiný zdravotní problém. K aplikacím pro zaznamenávání krevního tlaku patří:

- My Hearth,

- Cardio blog,

- BloodPressure Vue,

- Krevní diáře...

Pravidelné sledování krevního tlaku může v případě, že jej máte vysoký, předejít mnoha zdravotním problémů. Je nutné dodat, že aplikace pro měření krevního tlaku tlak měřit neumí a slouží především pro zaznamenávání hodnot. Díky tomu budete mít o naměřených hodnotách lepší přehled.

VOS.health mobilní aplikace pro mentální zdraví

Jedná se o českou aplikaci, která svým uživatelům zlepšuje duševní pohodu a psychické zdraví. Tuto aplikaci lze nazvat „terapeutem do kapsy”. Je to digitální prostor, kde si uživatelé mohou zaznamenávat své nálady a pocity a dále s nimi pracovat. Cílem této aplikace je pomoci uživatelům překonat psychicky náročné období. Aplikace odbornou pomoc sice nenahradí, ale může být podpůrnou berličkou v období, kdy vám není úplně nejlépe.

Mobilní aplikace, které vám pomohou zhubnout

Pečovat o své zdraví mimo jiné také znamená pečovat o svou normální tělesnou hmotnost a třeba shodit přebytečná kila. Dojít ke správné váze a dostat se do kondice vám mimo jiné pomohou následující mobilní aplikace:

- Krokoměr,

- Kalorické Tabulky,

- Fitify:Fitness cvičení česky! (česká aplikace, která uživatelům umožňuje cvičit doma bez pomůcek),

- aplikace Zhubněte za 30 dnů,

- Fitify Yoga a další aplikace, které motivují k pohybu.

Water Drink Reminder aplikace, která vám ohlídá pitný režim

Se zdravím ve velkém souvisí také pitný režim. Dostatečný příjem tekutin:

- usnadňuje hubnutí,

- snižuje riziko zácpy,

- předchází dehydrataci,

- je prevencí bolení hlavy,

- předchází tvorbě ledvinových a močových kamenů.

A právě mobilní aplikace Water Drink Reminder vám pitný režim ohlídá. Do aplikace zadáte hmotnost a další údaje a ona vám vypočítá, kolik tekutin byste za den měli vypít. Pitný režim vám bude aplikace přes den připomínat a své výsledky si můžete zaznamenávat.

Menstruační kalendář 

Také sledování menstruace může být užitečné hned z několika důvodů:

- poznáte lépe své tělo,

- lépe si vypočítáte termín ovulace,

- zaznamenáte změny ve vašem menstruačním cyklu, které mohou signalizovat vážnější zdravotní problém.


(Nehodnoceno)


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události