Parafín na ruce a jeho pozitivní účinky

Starost o pokožku na rukou by měla patřit k nezanedbatelné součásti péče o naše tělo. Jedním z prostředků, jak se o kůži nejen na dlaních můžeme starat, je pomocí parafínových mastí a zábalů. O co jde, jakým způsobem parafín účinkuje a jaké různé varianty této procedury můžeme vyzkoušet?

O co jde a jak parafín funguje?

Parafín je speciální druh vosku, který se získává z ropy její postupnou rafinací. Chemicky se tak jedná o směs uhlovodíků, které mají unikátní vlastnosti zejména v oblasti termoregulace. Parafínové krémy a masti totiž jsou schopny dlouhodobě zadržovat dodané teplo, a tím působit hřejivým účinkem na pokožku, na niž jsou aplikovány.

Samotný parafín je pak velmi příjemný na dotek i na práci s ním. Díky své nízké teplotě rozpouštění okolo 50 °C se snadno nanáší na lidskou kůži. Následně se pak stejně pohodlně jeho zbytky z pokožky odstraní, případně se vstřebají do jednotlivých vrstev zábalu. Jedná se tedy vosk s jedinečnými vlastnostmi, který našel využití v kosmetickém či masážním průmyslu.

Jakým způsobem můžeme parafín využít?

Existuje několik různých způsobů aplikace parafínu. Mezi ty nejčastější využívané zejména pro oblast rukou patří:

- parafínové obklady

- parafínový zábal

- speciální rukavičky s parafínem 

V dnešní době je možné absolvovat parafínovou kúru ve specializovaných masážních salónech či lázních. Všechny typy parafínů však můžeme využít k přípravě zábalů i v pohodlí domova. Nejedná se přitom o nijak náročnou činnost, a parafínovou péči tak zvládne opravdu každý.

Jak si připravit zábal na ruce doma?

Princip přípravy parafínového zábalu je jednoduchý. Do rozpuštěného parafínu opatrně a opakovaně ponoříme ruce tak, abychom dosáhli pokrytí po celém povrchu. Následně si obě ruce obalíme například sáčkem z umělé hmoty a následně omotáme ručníkem, abychom zabránili úniku tepla z parafínu do okolí. Necháme zhruba 15 minut působit a poté sundáme ručník i sáček a zbytky parafínu stáhneme opatrně z rukou.

Při použití parafínových rukavic je aplikace jednodušší. Rukavice totiž stačí předehřát několik minut v mikrovlnné troubě, následně je nasadíme na pečlivě očistěnou pokožku rukou a necháme působit maximálně 20 minut, poté stačí rukavice sundat a opět odstranit zbytky parafínu.

Účinky parafínu na kůži na rukou

Již po první aplikaci parafínového zábalu můžeme pozorovat výrazné zjemnění kůže na dlaních i rukou. Celkově tak získá pokožka mladistvý a hebký vzhled, který vydrží poměrně dlouho. Pro efektivní a dlouhodobý účinek je však vhodné zábal pravidelně opakovat. Zlepšuje totiž i kloubní pohyblivost a snižuje kloubní bolesti. Výsledkem pak budou spokojené a zdravé ruce, které vám za parafínovou kúru budou nadmíru vděčné.


(Nehodnoceno)


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události