Nejlevnější nemocnice v ČR

Všeobecná zdravotní pojišťovna zveřejnila údaje o výdajích na jednotlivé lékařské zákroky v různých nemocnicích, které se často liší o víc, než by se dalo čekat. Do výdajů za pobyt v nemocnici se počítá několik služeb – náklady na personál, čas, který v nemocnici strávíte, léky, energie,...

Co se týče klasického porodu, tak podle informací z Hospodářských novin ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze na Karlově náměstí zaplatíte necelých 15 000 korun za pět a půl dne, ve FN Motol, která se umístila na druhém místě co do finančních nákladů 12 011,- , zatímco například ve fakultní nemocnici v Hradci Králové 7 889,- za čtyři dny. V Praze mají „přijatelné ceny“  ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady, kde péče vyjde na 8 864 korun.

Porod císařským řezem je až dvakrát dražší, než klasický. Mezi nejdražší patří opět Všeobecná fakultní nemocnice v Praze, kde zaplatíte přes 42 tisíc korun. Pokud chcete rodit ve FN Motol, připravte si 37 44,-. Zatímco mezi nejlevnější patří Fakultní Nemocnice Hradec Králové, která je přibližně o polovinu levnější než výše zmiňovaná nemocnice v Praze, a zaplatíte zde přibližně 22 837,-.

Pokud Vás postihne cévní mozková příhoda, tak za operaci zaplatíte ve Všeobecné fakultní nemocnici necelých 54 tisíc korun, zatímco v nemocnici na Bulovce necelých 23 730 korun.

Operaci žlučníku provádějí v ústřední vojenské nemocnici za  30 250,-, ve Všeobecné fakultní nemocnici za  22 549 korun a v Thomayerově nemocnici dokonce za 19 564,-.

Zdroj: VZP


(Nehodnoceno)


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události