Nejkvalitnější nemocnice v ČR

Studie Spojený pacient nám dala příležitost nahlédnout do kvality nemocnic v České republice. Díky ní zde zveřejňujeme několik nejlepších nemocnic, a tak si můžete zvolit tu nejlépe ohodnocenou ve Vašem kraji. 

Celkově získala nejlepší ohodnocení zdravotní péče v oblasti onkologie, naopak nechvalně se umístila oddělení porodnická a gynekologická, ve kterých nemocnice mají, podle pacientů, co zlepšovat.

Pacienti hodnotili nejrůznější aspekty zdravotnické péče v našich nemocnicích, jako například celkovou spokojenost, spokojenost se všeobecnými službami, spokojenost s lékaři,... Ministr zdravotnictví Leoš Heger z TOP 09 uvedl: „Průměrná hodnota spokojenosti dosáhla 81 procent, což je ve světě považováno za standard dobré péče“, a byl tedy s výsledky studie velmi spokojen.

Nemocnice, která si získala nejvyšší celkové hodnocení, je Masarykův onkologický ústav v Brně s 88,4%, o 3,2% méně má IKEM v Praze, který se umístil jako druhý a za ním pražská Nemocnice na Homolce (podrobnější přehled naleznete v grafu). Vůbec nejkladnější ohodnocení najdeme pod kolonkou Zapojení rodiny, kde je pořadí prvních tří nemocnic stejné, ale s rozdílem, že Masarykův onkologický ústav získal celých 96,8%. Naopak pacienti nejslaběji ohodnotili Spokojenost se všeobecnými službami, kde se pořadí prvních tří nemocnic opět nemění, ale Masarykův onkologický ústav je ohodnocen „pouhými“ 76,7%.

Zdroj: VZP

 


(Nehodnoceno)

0
1Milan29. 4. 2012 7:55:06
Verim za i na SVK raz prebehne prieskum spokojnosti pacientov, ktoreho vysledkom bude nieco podobne ako v CR. Momentalne by sa v SVK do kategorii zaradili 3 - 4 nemocnice. V ostatných otrasný prístup a o takej samozrejmosti ako citova podpora, informacie pohodlie ani nehovorim. Pre mna je navsteva ceskej nemocnice ako navsteva spitalu niekde v nemecku. Skoda, na svk sme vzdy boli a budeme za vami. Ale co sme chceli to máme

Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události