Jak v létě chránit svou kůži

Pokožka je jedním z nejdůležitějších orgánů lidského těla, a proto je potřeba se o ni náležitě starat, a to především v letních měsících, kdy paprsky horkého slunce představují pro naší kůži obrovskou zátěž. To ale není zdaleka jediný strašák, s nímž se potýkáme. Podobně nebezpečné může totiž být i píchnutí hmyzem, plísně a další bakteriální onemocnění.

Jak se starat o pokožku v letních měsících
Připravili jsme si pro vás několik tipů, jakým způsobem se o pokožku během tohoto období starat, ale i to, čemu se naopak vyvarovat. V zásadě se dá říci, že existují především dvě základní rady, jimiž bychom se měli řídit. Těmi jsou výběr vhodného oblečení a správného opalovacího krému, ale to není zdaleka vše. Jak tedy chránit svou pokožku, když rtuť teploměru stoupá?

Výběr vhodného oblečení
Jak již bylo tak trochu naznačeno výše, výběr správného oblečení je jedním ze základních doporučení dermatologů, jak se vyvarovat pozdějším problémům s kůží. Ale jaké oblečení je to správné? Především takové, jenž odpovídá aktuálním klimatickým podmínkách či takovým, jež si vyžaduje vaše plánovaná činnost. Kupříkladu, když vyrazíte někam do lesa, nebudete volit krátké oblečení, které odhaluje velkou část vašeho nahého těla, jelikož bodnutí hmyzem může později představovat závažný problém. Klíšťata jsou poté kapitolou sama pro sebe. Bez repelentu byste se tedy neměli v žádném případě obejít.
Veřejná koupaliště aneb tam, kde je plno lidu


Veřejná koupaliště, bazény, aquaparky – to všechno představuje obrovská epicentra různých kožních problémů. Mezi ty nejčastější pak patří bradavice a plísně nohou. Abychom tomu předešli, je nesmírně důležité nechodit na takových místech bosí. Vlastní pantofle nebo kupříkladu žabky zabrání nepříjemným infekcím.
Opalování


Slunění se je velice oblíbenou aktivitou během parných letních dní, a to především v případě žen. Každá tak trochu touží po tom chytit nějaký ten tmavší odstín, ovšem i opalování má svá pravidla. Především bychom se pak neměli podrobovat letnímu žáru v období mezi jedenáctou a patnáctou hodinou. Právě tehdy je totiž síla slunce nejintenzivnější. Pokud to ale musí být, rozhodně se nezapomeňte natřít ochranným krémem s SPF faktorem. Zásadou je rovněž to, že natřít se opalovacím krémem je potřeba maximálně dvacet minut před sluněním. Opalovací krém byste nicméně měli využívat nejen na pláži, ale i kdekoliv jinde, pakliže se jedná o skutečně horký den. Koneckonců, úpal si můžete uhnat v zásadě kdekoliv. Obzvláště nebezpečná jsou pak místa s přímým slunečním svitem na volném prostranství, proto vyhledávejte co nejvíce stínu.


•    S opalováním souvisí i riziko pro mateřská znaménka. Melanom neboli zhoubný nádor kůže je strašákem pro současnou světovou populaci a počet výskytů meziročně roste. Proto byste části těla se znaménkem měli slunečnímu svitu vystavovat co nejméně.

Vaše pokožka si ovšem zaslouží náležitou péči celoročně, a ne pouze v létě. Je velice žádoucí na to myslet a v ideálním případě na podzim či kdykoliv během roku podstoupit preventivní vyšetření u dermatologa, abyste se ujistili, že je vaše kůže skutečně v pořádku.


(Nehodnoceno)


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události