Jak se vyhnout jarním nemocem

Komerční sdělení

Jaro bývá kritické období pro lidský organismus. Ačkoli se na něj každou zimu těšíme jako na čas nastupujících slunečných dnů, každoroční přechod ročních období znamená nachlazení, virózy, jarní únavy a oslabenou imunitu. Výkyvy teplot vedou v lepších případech jen k ucpaným dutinám, v těch horších mohou znamenat i týdenní chřipky.

Doplňujte vitamíny

Je důležité k tomuto období přistupovat obezřetně a s maximálním ohledem na vlastní tělo. Jelikož lidský organismus si nedokáže většinu vitamínů vytvářet, je důležité dbát na jejich přísun. Vitamíny A, C, D, zinek či železo, vše jenutné dostatečně doplňovat. Základem je vždy zdravá a pestrá strava. Pro rychlé posílení imunity pak existuje celá řada přírodních prostředků a doplňků. V kvalitní lékárně vám navíc lékárníci či lékárnice rádi poradí s ohledem na váš konkrétní stav. Máte-li už přehled o tom, které doplňky stravy nejlépe prospívají právě vám, lze je samozřejmě objednat i přes internet. Skvělým způsobem, který vám ušetří čas i peníze je využít třeba slevový kód Pilulka, který vám v online lékárně umožní nakoupit bez front a ještě s příjemnou slevou.

Pročistěte své tělo

Otázku imunity je však nutno řešit komplexně. Dostatečný přísun vitamínů je sice základ, ale jarní očista by měla obsahovat daleko větší počet kroků. Je nutné především změnit jídelníček, přejít na lehčí stravu a celkově pročistit organismus. Vyhněte se tučným jídlům i sladkostem jako jsou čokoládové pochoutky, sušenky či koláče. O jarní detoxikaci se rok co rok nehovoří jen tak. Budete-li k ní přistupovat poctivě, výsledky na sobě rozhodně pocítíte. Po zimním vysedávání také znovu začněte pomalu cvičit a nezapomeňte ani na dostatečný přísun tekutin. Je rovněž více než vhodné si uvědomit, že organismus potřebuje klid. Velké fyzické vypětí či stres z práce imunitu dlouhodobě oslabují.

Dbejte na prevenci

Pátráte-li po snadno dostupných potravinách, které tělu prospějí, šáhněte po hlívě ústřičné, zařadit ale můžete také zázvor. Zázvorový čaj s medem a citronem se zpravidla používá jako takřka zázračný lék při nastupující chřipce, neboť organismus prohřeje a dodá vitamíny. V neposlední řadě je také třeba nenechat se ošálit sluncem zářícím za okny a dostatečně se oblékat. Vždy je lepší shazovat vrstvy, než se nechat zaskočit náhlými výkyvy teplot.


(Nehodnoceno)


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události