Jak bojovat s klimatizací

Léto je v plném proudu a klimatizaci je téměř nemožné se vyhnout. Je v letadlech, hotelích, nákupních centrech a v mnoha kancelářích a někdy i v MHD. Někteří jí milují, jiní nenávidí. Patříte mezi ty, kterým stačí pět minut v klimatizovaném prostoru a už kýcháte, teče Vám z nosu a pálí Vás oči? V horším případě pak strávíte několik dnů v posteli, zatímco jiní si užívají slunečných dnů? Jak se tohoto nachlazení rychle a jednoduše zbavit?

Na bolest v krku pomáhá jablečný ocet, který odstraňuje mimo jiné i potíže s nadýmáním a akné a dodá Vám energii. A to se při boji s chřipkou hodí, že?

Kuřecí vývar Vás zaručeně postaví na nohy. Obsahuje totiž cystein, silný antioxidant uvolňující se z kuřete při jeho vaření. Bílkoviny a minerály z kuřete také posilují Váš imunitní systém.

Česnek obsahuje silný antioxidant alicin a jako přírodní antibiotikum pomůže v boji proti bakteriím a virům a zvyšuje odolnost proti infekci. Stačí ho rozmačkat a natřít na topinku.

Asi Vás nepřekvapí, že vitamín C také podporuje imunitní systém. Najdete ho především v citrusech, kiwi a dalším ovoci nebo brokolici či červené paprikách.

Odpočinek je lékem snad na všechny nemoci, nedostatek spánku totiž oslabuje imunitní systém. Proto si při nachlazení zkuste dát šlofíka i přes den.

Omega-3 mastné kyseliny zase napomáhají snižovat záněty v těle. Najdete je především v rybách jako je makrela, tuňák nebo losos.

Dále se zaměřte na zinek, který je obsažený například v arašídech či kuřecím mase. Taktéž podporuje imunitní systém.

Babské rady hovoří o spaní v mokrých ponožkách. V ideálním případě si lehněte do horké vany, ponožky namočte naopak do studené vody. Vyždímejte a po koupeli je oblékněte. Na ně mikrotenové sáčky a další pár ponožek a rovnou do postele. Tento rituál by Vám měl zlepšit krevní oběh, a tedy uvolnit ucpaný nos.

Aloe vera má protivirové a antibakteriální účinky a zvyšuje odolnost na buněčné úrovni.


(Nehodnoceno)


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události