Často nemocné dítě? Jak posílit jeho imunitu

Komerční sdělení

Je vaše dítko často nemocné? Rýma, kašel a zvýšená teplota sice po pár dnech odezní, ale do dvou měsíců se vrátí v plné parádě. Vás tak čekají další návštěvy u doktora a probdělé noci. Je normální, aby bylo malé dítě stále nemocné? Ano, obzvláště ratolesti ve věku tří let často trpí na sníženou imunitu. Zjistěte příčinu i možnosti léčby a prevence.

Nový kolektiv jako zdroj nemocí

Právě do věku tří let jste nad svým dítětem měli kontrolu, mohli jste ovlivňovat jak se stravuje i s kým se stýká. Po nástupu do školky se však dítko vzdálí z domova. Vstup do nového kolektivu zajistí zdroj nakažlivých virů.

První rok ve školce mnoho dětí z části stráví doma pod peřinou. Dětský organismus ještě není připravený, a především zvyklý, na nápor virů od nových kamarádů. Chce to pevné nervy. Tímto obdobím si projde téměř každé dítě. Avšak nezoufejte, svému malému i sobě můžete přeci jen pomoci.

Nesázejte na antibiotika: mohou více uškodit, než pomoci

Při častých virových onemocněních se někteří dětští lékaři uchýlí k častému podávání antibiotik. Byť to zní spolehlivě, nemusí jít okamžitě o nejlepší řešení. Naopak má paradoxně vliv na snížení obranyschopnosti. Jednoduše si přiznejme, že nejlepším lékem je prevence.

Zdravá strava a dostatek vitamínů

To nejlepší, co pro své nemocné dítě můžete udělat, je zásobit jeho organismus vitamíny. Zabráníte rozšíření viru a nástupu závažnějších forem onemocnění.
Studie dokazují, že běžná strava neobsahuje dostatek všech látek, které naše tělo potřebuje. Obzvláště pak v době nemoci. Z tohoto důvodu se doporučuje podávání doplňkových vitamínů.

Chutné bonbony plné vitamínů za rozumnou cenu

Dospělým nevadí spolknout pár tablet, u dětí to bývá náročnější. Dítko, které je nemocné a tím pádem i znuděné a nepříjemné, nebude s nadšením polykat odporné tablety. Kupte mu želatinové bonbony nebo chutný sirup. Slevový kód na Pilulka.cz vám umožní kvalitní produkty pořídit za ceny o dost nižší, než v kamenných lékárnách. Vybírat si můžete z široké nabídky léků a vitamínu pro maminky a děti. Nebo můžete využít slevové kupóny nabízející možnost dopravy zdarma. Pro zdraví vaší ratolesti uděláte to nejlepší.

Pohyb, čerstvý vzduch a dobrá nálada

Řada dnešních dětí tráví příliš času doma u počítačů. Pro jejich zdraví je nejlepší dostatek pohybu a čerstvého vzduchu. Hra s kamarády na hřišti je jednoduše zdravá.

Jak řešit již probíhající nemoc

Pro rychlé uzdravení je důležitý kvalitní spánek. Nachlazené dítě však těžce spí. Kašel a rýma mu nedovolí zamhouřit očka a během noci ho často budí. Nezapomeňte tedy na spreje do nosu a sirupy proti kašli, které mu s nemocí pomohou bojovat. Při nákupu můžete využít slevové kupóny na Kuponer.cz, objednáte z pohodlí domova a tak se mezitím můžete svému děťátku věnovat.


(Nehodnoceno)


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události