7 výhod sexu

Že sex patří mezi nejzdravější sportovní aktivity, ví každý. Máme pro vás 7 výhod, které pravidelné milování přináší vašemu zdraví. 

1) Každodenní stres, starosti v práci a deprese? Vyřeší to sex!
Při pohlavním styku se totiž, podobně jako při jiných sportech, vyplavují do těla tzv. hormony štěstí, díky kterým máme dobrou náladu. Právě oxytocin, serotonin a dopamin pomáhají eliminovat stres a předcházejí depresivním onemocněním.


2) Spalování kalorií při milování
Sexem se dá dokonce i hubnout, neboť při něm vydáváme stejné množství energie (až 1000 kcal!) jako například při badmintonu. Kromě toho posilujeme při pohlavním styku také svaly, jež při běžných činnostech nezapojujeme. Sexem ke krásné a štíhlé postavě!


3) Žádné vrásky
Místo návštěvy kosmetického salonu sex. I tak by se to dalo zjednodušeně popsat, neboť milování působí jako elixír mládí. U žen vyplavuje hormon estrogen, který pomáhá vyhlazovat pokožku, a sex tak funguje jako omlazovací kúra. Progesteron pak zase příznivě působí jako prevence proti osteoporóze neboli řídnutí kostí.


4) Léčí bolest hlavy
Místo léku na bolest hlavy, kloubů či svalů zvolte raději sex. Oxytociny a endorfiny totiž snižují bolest, a fungují tak na obdobném principu jako „klasické“ léky tišící bolest.


5) Nahrazuje prášky na spaní
Po sexu a vyvrcholení se celý organismus zklidní, svaly se uvolní a přichází fáze odpočinku. Díky milování budete moci snadněji usnout, a to přirozenou cestou.


6) Snižuje riziko mrtvice a infarktu
Při pohlavním styku dochází ke zrychlení krevního oběhu a okysličování orgánů, jako se děje při všech sportech. Sex tak pozitivně působí na krevní oběh i srdce, a pokud se mu budete věnovat pravidelně třikrát týdně, až o třetinu snížíte pravděpodobnost mrtvice či infarktu.


7) Při sexu zpevňujete pánevní dno
Posílení svalů pánevního dna je důležitou prevencí proti neplodnosti a zároveň proti inkontinenci ve vyšším věku.
Kromě toho prospívá pravidelný pohlavní styk také ke snižování hladiny cholesterolu a působí preventivně proti vzniku rakoviny prsu i prostaty. Přestože nejsou některé jeho účinky ještě vědecky ověřeny, je jasné, že sex prospívá našemu tělu i duši.

Může vám život bez sexu uškodit?

Cílem uvedených pozitiv, která pravidelný sexuální styk přináší, však nebylo vystrašit čtenáře, kteří zrovna vlivem různých shod okolností v minulých měsících sexu příliš neholdovali, neboť vaše zdraví se tím samozřejmě nezhorší. Český sexuolog MUDr. Ondřej Trojan připodobňuje absenci sexu k vegetariánství a uvádí, že úplné odstranění masa z jídelníčku, stejně jako sexuální abstinence, může vést v určitém období života k tělesné či duševní nerovnováze. Pro toho, kdo se však rozhodně žít tímto způsobem po celou dobu, to ale zároveň nemusí mít žádné negativní následky.


(Nehodnoceno)

1
1Denisa21. 11. 2015 19:34:11
ja jsem rada ře uz to vim dekui vam moc :)

Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události