Úrazy hlavy

Úrazy hlavy vznikají nejčastěji v důsledku pádů z výšky, dopravních nehod nebo napadení. Dochází při nich k poranění lebky, tedy ke zlomeninám, anebo ke krvácení do mozku.

Kapitoly

První pomoc

Nejprve se přesvědčte, jaký je stav základních životních funkcí zraněného a zda má nějaká zranění, sledujte zejména šířku zornic, jejich reakci na světlo a případné krvácení z nosu či uší. Disponujete-li krčním límcem, nasaďte jej postiženému a uveďte ho lehu na zádech s podloženou hlavou. Došlo-li u něj ke ztrátě vědomí, uložte ho do stabilizované polohy a přivolejte záchrannou službu. Pokud jste zjistili nějaká poranění, ošetřete je přiložením obvazu.

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události