Bolest hlavy

S bolestí hlavy se někdy setkal každý z nás. Její příčiny mohou být různé, nejčastěji však vzniká v důsledku únavy, nedostatku spánku, může být také projevem přehřátí organismu či jeho dehydratace. Může doprovázet i jistá onemocnění, např. virózu či jiné infekční nemoci, či vzniknout zdánlivě bez příčiny. Bolest hlavy bývá někdy doprovázena mžitkami před očima či ztrátou vědomí.

Kapitoly

První pomoc

V nezávažných případech pomáhá pobyt v dobře větrané chladnější místnosti, kde je ticho a pološero. Vhodné je zvýšit příjem tekutin, případně požít běžně dostupné léky proti bolesti. Naopak v případech, kdy se náhle objeví velice prudká bolest hlavy a není k vydržení, se doporučuje vyhledat lékaře.

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události