Bolest břicha

Bolest břicha může vznikat z různých příčin. Nejčastěji ji vyvolávají plynatost, střevní infekce, kolika, zánět slepého střeva, prasklý žaludeční vřed, různé cévní nemoci či infarkt myokardu. Postižení si často kromě bolesti stěžují i na křeče a tlak v břiše.

Kapitoly

První pomoc

Pakliže postižený zná příčiny bolesti (např. žlučníkový záchvat apod.) a má předepsány vhodné léky, podejte mu je. Doprovází-li bolest břicha průjem, podávejte dostatečné množství tekutin (nejlépe minerálek), abyste předešli dehydrataci. V případě, že potíže neustupují, stupňují se až k nesnesení či jsou doprovázeny dalšími problémy (potíže s dechem, pocení), vyhledejte lékaře.

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události