Změna barvy na zubu

Změna zubní barvy může signalizovat zubní kaz, neboť při prvním stadiu bývá ložisko křídově lesklé.

Zubní plak pak představuje pro bakterie jakousi ochranu, takže dochází k jejich množení, mísení se slinami i zbytky potravin a navíc jsou produkovány organické kyseliny, které berou zubní sklovině vápník. Pomoci mohou žvýkačky bez cukru, které stimulují tvorbu slin. Ložisko nabývá tmavého, hnědočerného zbarvení.

Ne vždy je však na vině zubní kaz, neboť ke změně barvy zubu může dojít i pod vlivem kouření, pití červeného vína a dalších věcí. Proto je nutné se pravidelně věnovat zubní hygieně. Změní-li náš zub barvu spolu s nastupující bolestí, je potřeba co nejdříve vyhledat zubaře, který může náš případný zubní kaz eliminovat a zub ošetřit.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události