Zčervenání víčka

Dojde-li ke zčervenání víčka, je na vině patrně zánět či podráždění víčka.

Při některých zánětech mohou vznikat malé uzlíky naplněné hnisem, jde o ječné a vlčí zrno (hordeolum, chalazion). Poznáme je také podle zarudlého a oteklého víčka a zvýšené teploty kůže v daném místě. Není nutné vyhledávat lékaře, na uzlík akorát přikládáme teplé obklady, čímž urychlíme proces prasknutí a následného vytečení hnisu. V některých případech může dojít i ke zduření příušních uzlin, které jsou pak také bolestivé. Neustupují-li příznaky do několika dní, obrátíme se na lékaře.

Začervenání víčka může mít na svědomí i zánět víčkového okraje neboli blefaritida, která může být buď skvamózní, nebo ulcerózní. Zánět poznáme podle překrvení a zčervenání víčkového okraje, objevit se mohou i šupinky a v případě ulcerózní blefaritidy také sekret. Ten následně zasychá a vytváří vřídky či krusty. Někdy mohou vypadávat také řasy. Trápí-li vás uvedené příznaky, doporučujeme navštívit očaře.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události