Záškuby ve svalech

Myoklonie, myoklonus, fibrilace, fascikulace

Svalové záškuby lze rozdělit na dvě skupiny, fascikulace a fibrilace.

Fascikulace definujeme jako záškuby svalových vláken, které pacient není schopen potlačit. Poznáme je podle lehkých záškubů svalů.

Fibrilace je oproti tomu jen záškub jednoho svalového vlákna, takže ho okem nepostřehneme, objevit lze pouze při elektromyografickém vyšetření. Fibrilace signalizuje postižení reflexního oblouku a příčinou mohou být zvláště u lidí starších 40 let vážné nemoci jako amyotrofická laterální skleróza. V tomto případě jsou postiženy všechny typy motoneuronů a pacient se nedožije více než 5 let.

V případě fascikulací na jazyku není nutné se hned znepokojovat, neboť na vině nemusí být jen amyotrofická laterální skleróza, může jít o syndrom benigních fascikulací, což je choroba neznámého původu. Tato choroba může trápit pacienty i několik let. V případě, že se u vás záškuby ve svalech projeví, doporučujeme navštívit doktora. Tím předejdete zbytečných obavám z vážných nemocí, jako je amyotrofická laterální skleróza, borelióza či nedostatek hořčíku v organismu.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.

0
1Martin2. 10. 2020 15:20:52
Já bych se určitě podíval po téhle přírodní léčbě! :) https://www.semena-marihuany.cz/cs/blog/1215-zmirnuje-cbd-projevy-dystonie

Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události