Zarudnutí kůže nad kloubem

Při poranění kloubů, jako je kontuze, subluxace a luxace, často dochází k zarudnutí kloubu, které je doprovázeno bolestí a otokem.

Pohmoždění kloubů se objevuje u tzv. kontuze. Jestliže poranění není příliš vážné, návštěva lékaře není nezbytná. Postačí imobilizace končetinu, kterou je nutné dále šetřit. Pomůže i aplikování masti či krému proti bolesti a otoku. Při těžších kontuzích, jako je subluxace a luxace, už lékaře doporučujeme vyhledat. V případě, že z kloubní jamky vyletí hlavice, například u luxace ramene, je možné dokonce nahmatat prázdnou jamku. Tyto úrazy doprovází intenzivní bolest a pacient nemůže s postiženou končetinou vůbec hýbat.

Za oteklý kloub může v některých případech i revmatismus, který zahrnuje skupinu interních nemocí postihující klouby – například revmatoidní artritida, osteoporóza či dna. Revmatismus lze definovat jako zánětlivé onemocnění kloubů, šlach i svalů, které poznáme podle intenzivní svalové bolesti a prudké bolesti kloubů. Největší potíže dělá postiženým pohyb po ránu.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události