Zarudlá kůže

Erytém, erythema, rudé skvrny na kůži, zarudnutí kůže

Kůži lze bez nadsázky považovat vzhledem k její rozloze za největší orgán našeho těla. Její funkce je především obranná, neboť stojí jako první překážka mezi vnějším prostředím a organismem. Dalšími jejími úkoly je především termoregulace a ukládání energetických zásob.

Kůže je bohatě protkána nervovými vlákny a v případě nějakých psychických pocitů, nervozity apod. se ještě více prokrví, a tím dojde k zarudnutí místa, lidé tzv. zčervenají v obličeji. Tyto rudé fleky se vyskytují také na krku a dekoltu.

Rudé fleky může vyvolat také bakteriální nebo virové infekce i různé mykózy. Jestliže se objeví spolu s horečkou a zimnicí, na vině bude zřejmě růže, která se léčí antibiotiky.

Jestliže jsou skvrny vyvolány nervově, můžete je konzultovat s lékařem, ale pravděpodobně zcela eliminovat nepůjdou. V případě, že zarudlou kůži doprovází i horečka, obraťte se co možná nejdříve na svého doktora.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události