Vykřičníkové vlasy

Za vykřičníkové vlasy považujeme formu lokálního plešatění (tzv. alopecia areata). Poznáme je podle okrouhlých lysinek, které jsou ohraničeny kratšími ulámanými vlasy. Kůže lysiny je holá, bez zarudnutí či oloupávání kůže nebo známek zánětu. Na vině bývá dlouhotrvající nemoc nebo stres, vykřičníkové vlasy může způsobit ale také špatná korekce vady očí.

Tyto lysinky se náhle a poměrně záhadně objevují, neboť nemají očividnou příčinu. Stejným způsobem ale také zarostou a zmizí.

Další typy plešatosti souvisejí s kožními onemocněními, jež se vyskytla i na pokožce hlavy. I proto je nutné nejprve odhalit příčinu plešatosti, neboť pouze pak lze doporučit vhodnou a účinnou léčbu. Na vině může být kvasinková či mykotická infekce, ale také onemocnění vnitřních orgánů. Kvalita i kvantita vlasů bývá také závislá na nutričních a stresových faktorech.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události