Vykašlávání hnisu

Expektorace hnisu, vykašlávání hnisavého sputa, kašlání a chrlení hnisu, purulentní expektorace

Vykašlávání hnisu se objevuje především u respiračních onemocnění bakteriálního původu.

Na vině může být také pneumonie, respektive bronchopneumonie neboli zápal plic, v tom případě vykašlávání doprovází také horečka, někdy i zimnice a třesavka, únava i celková schvácenost. Nemoc se nejprve projevuje neproduktivním kašlem, který se později změní na produktivní a nastupuje vykašlávání sputa, které obsahuje hnis i příměs krve. Objeví-li se u nás výše uvedené příznaky, je potřeba co nejdříve navštívit doktora, který nám nasadí antibiotika.

Opakované zápaly plic trápí především astmatiky, pacienty s chronickou obstrukční nemocí plic či pacienty s rozšířenými průduškami a průdušinkami. Trpí-li tyto pacienti hnisavým kašlem, je nutné co nejdříve vyhledat doktora.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události