Vtažení kůže bradavky prsu

Vtažení bradavky či kůže na prsu může způsobit zánět či úraz, ale u některých žen jde o normální stav. Vtažená kůže či bradavka ale může také signalizovat rakovinu prsu.

Vtažená bradavka je totiž i příznakem maligního nádorového onemocnění. Nejlepším preventivním opatřením tak zůstává samovyšetření prsu prováděno minimálně jednou za měsíc.

Povšimne-li si žena nové bulky či uzlíku, může jít o pouhou cystu, ale i tak je nutné okamžitě navštívit lékaře. Důležitý je také pravidelný screening.

Mezi další příznaky patří bolest prsu, změna velikosti, citlivost bradavky či výtok z bradavky. Pokud se u vás objevil jeden i více těchto příznaků, obraťte se co nejdříve na svého lékaře.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události