Vaginální výtok

Fluor

Výtoky se objevují u každé ženy a ne vždy bývá na vině zánět či jiná choroba. Pokud je výtok bíle zbarven a nedoprovázejíc žádné jiné příznaky, je to zcela normální a není nutné obracet se na ženského doktora.

Problém nastává v případě tvarohovitého výtoku bílé barvy a dále pokud je výtok zelený či žlutý a má hrudkovitou konzistenci. Je-li přítomen zápach, svědění či pálení, vyvolal výtok zřejmě zánět, který narušil přirozené mikrobiální poševní prostředí.

Jestliže se objeví tyto příznaky v lehké formě, může pomoci dodržování hygienických zásad a přípravky na intimní hygienu. Nedojde-li však za 3 až 4 dny k ústupu příznaků, je nutné obrátit se na ženského doktora.

Zcela zásadní roli hraje v tomto případě hygiena a používání speciálních prostředků, neboť bakterie a kvasinky, které ženy často trápí, mohou vyvolat infekci. Léčba může být i poměrně složitá a v některých případech se infekce a záněty vracejí.

V případě, že výtok doprovázejí i velmi intenzivní bolesti břicha či horečka, je potřeba ihned navštívit lékaře, neboť na vině může být i velmi vážná zánětlivá choroba.

 

Trápí Vás poševní vaginální výtok? Zkuste moderní řešení v podobě enzymových globulí Walzym Intim.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události