Ucpaný nos

Ucpaný nos většinou signalizuje chřipku a jiná onemocnění, přičemž sekrece z nosu ukazuje na překrvenou sliznici nosní dutiny a exsudativní složky zánětu.

Pokud tekutina zasychá, dojde k ucpání nosu. Tento příznak je zcela neškodný, byť může v případě chronické formy postiženého značně obtěžovat. Na vině může být kromě infekce i alergická rinititida.

Chronické záněty pak mohou vyvolat vznik nosních polypů, což pro náš organismus v podstatě znamená mechanickou překážku. Obdobně je to i v případě nádoru, přičemž většinou dochází jen k ucpání jedné nosní dírky.

Za rýmy může většinou benigní onemocnění, se kterým se nemusíme obracet na lékaře. Vyhledat ho je však vhodné v případě jednostranného ucpání. Objeví-li se na kapesníku krev či trápí-li nás rýma dlouhodobě, navštívíme ORL oddělení.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události