Tlak na oko

Pocit tlaku v oku

Tlak v oku pacienti nejčastěji popisují tak, jako by oko zezadu něco vytlačovalo. Na řadě může být mnoho nejrůznějších příčin. Tlak může vyvolat neuritida, což je zánět zrakového nervu. Může být jak bulbární, v tom případě se změny objeví při vyšetření očního pozadí, tak retrobulbární, pak změny očního pozadí vyšetření neodhalí.

Při neuritidě se objevují i další příznaky, především zrakové postižení oka jako jeho barvocitu, zorného pole a zrakové ostrosti. Ke zhoršení dochází náhle a velmi progresivně, avšak jakmile je zánět vyléčen, nastává výrazné zlepšení. Při této nemoci je vždy nutné navštívit lékaře a dodržovat jím navrženou léčbu.

Trápí-li vás retrobulbární neuritida, může to signalizovat mozkomíšní roztroušenou sklerózu. S léčbou je potřeba začít okamžitě, a proto s návštěvou doktora neotálejte. Tlak na oko může vyvolávat i nádor, cévní malformace, oko je vytlačováno z očnice (tzv. exoftalmus). Ihned se obraťte na svého lékaře.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události