Těžké nohy

Pocit těžkých končetin, těžké dolní končetiny

Pocity těžkých nohou bývají spojeny s žilním systémem. Krev z končetin musí na cestě k srdci překonat zemskou přitažlivost a odtok může kvůli celé řadě příčin váznout. V případě dlouhého stání či sezení je proudění ve velkých žilách ještě více sníženo. K žilnímu návratu je nutná svalová pumpa, díky které stahy svalů dostanou krev nahoru.

Jsou-li naše dolní končetiny překrveny, není dostatečně vyměňována krev a kyslík, kvůli čemuž pociťujeme těžkost nohou i únavu.

V případě, že dochází k dlouhodobému městnání krve v nohou, vznikají varixy nebo žilní městky. Žíla se tlakem rozšíří a pak hovoříme o tzv. křečové žíle. Celý proces může v nejhorším vést až k bércovým vředům. Pociťujeme-li těžké nohy již delší dobu, obrátíme se na lékaře.

Zbavit těchto nepříjemných pocitů se můžeme studenými obklady, zvýšenou polohou pro lepší odtok, ale i střídáním teplé a studené vody při sprchování. Nejlepší prevencí je pak pravidelný pohyb a omezení dlouhého stání, dovoluje-li nám to naše profese.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.

0
1jitka28. 4. 2017 9:42:26
Já mívám pocit těžkých nohou po každé směně v hospodě. Koupila jsem si venosil, a ten mi vždycky pomůže. Suprově proniká přes kůži, a nemívám vůbec upatlané ruce. Obsahuje konopí, mátu a fenykl…takže kvalitní přírodní kosmetika. Doporučuji

Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události