Svědění pokožky hlavy

Svěděním naše pokožka hlavy reaguje na nějaký zevní dráždivý vliv. V některých případech může být na vině lupénka, která se šíří i do vlasů, ale většinou není svědění doprovázeno zarudnutím pokožky, bolestí ani odlupováním kůže.

V případě, že se objeví svědění pokožky hlavy u dítěte, je příčina poměrně jasná – dítě má vši. Tímto onemocněním trpí mnoho dětí i při dodržování hygienických zásad, neboť vši se velmi rychle šíří v dětském kolektivu. Kromě svědění poznáme vši i podle bílých hnid na vlasech.

Jindy mohou být na vině kosmetické vlasové přípravky, jako je lak na vlasy, gel, ale i šampon nebo kondicionér. K podráždění pak dochází především v případě nedostatečného oplachování těchto přípravků vodou. Někdy má na svědomí svědění hlavy i systémová kandidóza neboli zmnožení kvasinek v organismu a je nutné aplikovat cílenou systémovou léčbu.

Nepřestane-li svědění i po změně vlasových kosmetických přípravků a doprovází-li svědění pokožky i další příznaky včetně vypadávání vlasů, je potřeba obrátit se na kožního lékaře.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události