Svědění pochvy

Pruritus vaginy

Svědění na těchto místech může signalizovat kvasinkovou infekci, někdy se vyskytuje i spolu s pálením a řezáním. Okolí pochvy je podrážděné a zarudlé, objevit se může i otok. Dalším signálem kvasinkové infekce může být i tvarohovitý bílý výtok, ačkoliv v některých případech může být i jiný. Objeví-li se u nás žlutý nebo zelený výtok, pak je na vině zřejmě bakteriální zánět.

V případech, že se objeví svědění v pochvě, doporučujeme používat přípravky pro intimní hygienu, které lze ostatně používat dennodenně. Tyto prostředky zakoupíme v každé lékárně a nejsou vázány na lékařský předpis.

Důležité je začít s léčbou především včas, jinak hrozí, že léčba přejde do chronického stavu, v němž je léčba komplikovanější a trvá déle. Kvasinkovou infekcí mohou být nakaženi i muži, u nichž se buď projeví balanitidy a balanopostitidy, nebo příznaky nejsou, ale muž kvasinky stále přenáší.

V těchto případech tedy doporučujeme na nějaký čas sexuální abstinenci. V případě mírných potíží není nutné vyhledávat gynekologa, ale jestliže se objeví tvarohovitý výtok spolu s horečkou a intenzivním svěděním, co nejdříve navštivte ženského lékaře.

Trápí Vás vaginální diskomfort? Zkuste moderní řešení v podobě enzymových globulí Walzym Intim.

 

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události