Svědění oka

Pokud nás trápí svědění v oku či nosu, na vině je zřejmě alergická reakce na určité látky, jako je zvířecí srst, pyl, prach či další částice. Oko může podráždit také cigaretový kouř.

Na vině může být i porucha funkce slzného aparátu, v tom případě svědění doprovází i pocit suchého oka. Doporučujeme vám používat zvlhčující kapky, tzv. umělé slzy, a vypravte se rovněž k očnímu lékaři. V případě, že je okolí víčka i oka zarudlé, jde patrně o zánět spojivek.

Na svědění si mohou stěžovat i děti v případě dioptrické vady, kdy je oko velmi zatěžováno snahou zaostřit. Na vině však může být také jen únava z dlouhotrvající práce na počítači. Trápí-li nás uvedené příznaky, nechme oči odpočívat. Pomoci mohou i oční kapky, naopak se vyvarujeme zakouřeného prostředí.

Jestliže se svědění objevuje již delší dobou a stále nezmizelo, navštivte alergologa, neboť svědění má na svědomí zřejmě právě alergie.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události