Svědění močové trubice

Pruritus uretry

Tento příznak může vyvolávat infekční onemocnění bakteriemi, někdy také viry a houbami. Svědění se vyskytuje hlavně na ústí močové trubice a někde ho doprovází bolest, řezání či pálení. Objevit se mohou jak při močení, tak po pohlavním styku, ale i v klidovém režimu.

Objeví-li se u vás svědění močové trubice, je na místě řádná hygiena intimních partií a na nějakou dobu také sexuální abstinence. Při pohlavním styku pak také vždy doporučujeme používání prezervativu. Okolí ústí močové trubice mívá narudlou barvu, v některých případech může vytékat i hnis či vodnatý sekret.

Jestliže se u vás objevily výše uvedené příznaky, navštivte co nejdříve svého doktora. Pokud to nebudete léčit, může se vám nemoc vrátit, a vy tak budete mí vážné zdravotní komplikace, neboť některé nemoci můžou vést až k neplodnosti. Při kapavce pak může dojít i k infekci prostaty, varlete, nadvarlete i děložního hrdla.

Zajímá Vás více? Pokračujte také na informačním webu musimcasto.cz

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.

0
1josefzasadil@seznam.cz9. 10. 2022 20:06:11
Pálení v močové trubici před vymočením i po močení, zarudlá trochu napuchlá přední část ústí trubice,bolení v podbřišku i při drncavém pohybu v autě, ráno to je lepší,večer horší,antibiotika nezabírají měl jsem 3x za 4měsice,chodím 5let k urologům moč a krev ťeď našli nějakou bakterií dali antibiotika zase nic se nezlepšilo,mám chuť na sladké cukr nejím držím kvas dietu ,je to o ničem,už jsem použil hodně doplňků ,je mi horko horečku nemám a potím se při každem jídle a piti

Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události