Šupiny na kůži

Šupinatá kůže

Šupiny na kůži může zapříčinit celá řada nemocí, v některých případech se ani nemusí jednat o chorobu.

Rozhodnutí, zda vyhledat, nebo nevyhledat kožního lékaře, může být někdy problematické. K návštěvě by nás tak mělo přimět to, že spolu se šupinatou kůží pociťujeme i další příznaky, případně že jde o problém dlouhodobý a zatěžující.

Šupinatou kůží se projevuje především lupénka neboli psoriasis. Tato choroba se může vyskytovat na více místech, ale většinou postihuje kůži. Až u 20 % pacientů mohou být chronickou formou nemoci postiženy i klouby, pak hovoříme o tzv. psoriatické artritidě.

Na kůži se vytvoří pupínek červeného zbarvení, který je zakryt šupinou, vytvářet se mohou i celá ložiska především na koleni a v oblasti tricepsu. Objevíme-li šupinatá ložiska, je nutné vyhledat kožního lékaře, stejně jako v případě dalších podezřelých projevů jiných onemocnění.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události