Suchá kůže

Obnova svrchní vrstvy kůže ze spodní vrstvy probíhá jednou za 14 až 21 dní. V tom, zda má naše kůže sklony spíše k mastnému, nebo naopak suchému charakteru, hraje roli genetika. Je-li naše kůže spíše sušší, může rychleji stárnout a snadněji se na ní tvoří vrásky, proto je dobré pravidelně používat hydratační krémy a další vyživující kosmetické přípravky. Na vině mohou být u suché kůže také některá kožní onemocnění.

Při lupénce dochází k přílišnému obnovování kůže na určitých místech, čímž se vytváří suchý a šupinatý povrch. Tato choroba je neinfekční a vrozená a její vyléčení není v současné době možné. Obdobnou vrozenou chorobou je také ekzém, což bývá zánětlivá reakce na alergeny a další látky. Existuje více druhů ekzémů, proto navštivte svého kožního lékaře, který vám doporučí vhodnou léčbu.

Při suché kůži je potřeba hodně pít a dodávat našemu tělu dostatek vitaminů (vitamin C se účastní syntézy kolagenu), minerálů (zinek) a dalších živin.

Je-li vaše kůže na dotyk bolestivá a má zarudlou barvu, vyhledejte kožního lékaře, neboť tyto projevy signalizují kožní chorobu.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události