Špatný vývoj zubů

Za nesprávný vývoj jak mléčných, tak trvalých zubů může především nedodržování zásad hygieny ústní dutiny. Zubní kaz pak může zub poškodit, kvůli čemuž je jeho další vývoj ohrožen.

Vývoj zubu může být poškozen i nedostatkem živin v našem organismu, respektive v přijímané potravě či zubní pastě, jako jsou fluoridy a vápník. Na vině může být i porucha embryonálních základů zubů, kvůli čemuž hrozí nedostatečné (tzv. hypoplasie) či vůbec žádné vyvinutí zubů (tzv. aplasie). Zub může být také rotován a vykloněn či vyrůst špatném místě.

Amelogenesis imperfekta je pak dědičná choroba, která má špatný vývoj zubů také na svědomí. Pokud dítě trpí vrozenou syfilidou, mohou se u něj vyskytnout tzv. soudkovité zuby.

Existuje celá řada dalších příčin, způsobující špatný vývoj zubu. Proto je vždy nutné pravidelně docházet na kontroly k zubaři, který všechny nedostatky odhalí, a vy tak předejdete vážným komplikacím.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události