Špatný vývoj kostí

Špatný vývoj kostí či zubů může být způsoben mnoha onemocnění. Nemá-li dítě dostatek vitaminu D, objevit se u něj může křivice, což poznáme podle deformace hrudníku, lebky, žeber i obratlů, ale také podle rachitického růžence. V tuzemsku se však tato nemoc jako důsledek malého množství vitaminu D v organismu prakticky nevyskytuje.

Někteří lidé mohou trpět vrozenými poruchami vývoje kostí, jako je například osteogenesis imperfekta. Při tomto postižení dochází k častému lámání kostí, ale zároveň kosti obtížně srůstají. Existuje několik typů tohoto onemocnění, vždy v závislosti na stupni poškození, a diagnóza je stanovena už v porodnici nebo v dětském věku.

Správnému vývoji kostí prospívá dostatek vápníku, fosforu a dalších živin v našem organismus.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události