Snížení libida

Snížení sexuálního apetitu

Za snížení libida mohou organické, ale i psychické příčiny, na vině může být rovněž stres a celková únava.

Pociťujeme-li tak na sobě snížení libida, je vhodné se v prvé řadě zamyslet nad svým životním stylem a situací, a zkoumat, zda máme dostatek spánku či pohybových aktivit a zda nejsme přetíženi stresem. Ve stáří je naopak snížení libida poměrně přirozeným jevem, neboť klesá hladina pohlavních hormonů. Ke snížení sexuálního apetitu dochází i během těhotenství, ačkoliv u některých žen to může být právě naopak.

Změna libida pak tkví hlavně v endokrinních funkcích. Například je-li zvýšen hormon prolaktin, ženy mají snížené libido a objeví se u nich i poruchy menstruačního cyklu, který může dokonce úplně vymizet. Při galaktorei se zase vytváří mléko i mimo těhotenství, ale tato forma se u mužů příliš nevyskytuje, na rozdíl od sníženého libida.

Pociťujeme-li na sobě snížení libida, obraťme se na svého lékaře.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události