Snížení hladiny kyseliny listové

Makrocytární anémie, perniciózní anémie, megaloblastová anémie

Kyselinu listovou potřebuje náš organismus pro rozmnožování buněk i tvorbu červených krvinek, a to zvláště pak v období těhotenství, při němž doporučujeme užívat kyselinu listovou i jako prevenci proti rozštěpu páteře plodu.

Že má náš organismus nedostatek kyseliny listové, poznáme podle nedostatečného množství červených krvinek i hemoglobinu, zároveň se zvyšuje i velikost červených krvinek.

Snížení hladiny kyseliny listové se může objevit i u lidí s podvýživou a poruchou vstřebávání živin z trávicího traktu, dále je nutné pravidelně monitorovat i bývalé pacienty, kteří trpěli nedostatkem kyseliny listové v minulosti, čímž dostaneme výsledky o úspěšnosti léčby.

Léčba se zaměřuje na odhalení a eliminaci příčiny, která vyvolala sníženou hladinu kyseliny listové.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události