Schvácenost

Tento příznak má velmi obecný charakter a signalizuje některou ze systémových poruch. Důležité je se v tomto případě zaměřit i na další příznaky, vyskytující se spolu se schváceností, jako je například vysoká horečka, kašel (se sputem či bez něj), úbytek tělesné hmotnosti a další. Teprve na základě určení příčiny lze zvolit vhodný léčebný postup.

Objevit se může také při chřipce, tuberkulóze, zápalu plic či následkem celkového vyčerpání organismu. Vyskytuje se rovněž i při nádorových onemocněních.

Doktora vyhledáme buď v případě, že schvácenost doprovázejí i další příznaky závažného charakteru, nebo když nedochází k jejímu ústupu ani po několika dnech klidového režimu.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události