Prodloužené menstruační krvácení

Polymenorea, dlouhé menstruační krvácení

Poruchy menstruačního cyklu se mohou projevovat různě a jde o poměrně časté obtíže, které způsobuje hlavně hormonální nesoulad. Na vině však mohou být i kvasinkové infekce, endometrióza či další záněty ženského pohlavního ústrojí.

Za menoragii označují lékaři velmi silné nebo prodloužené krvácení a typicky se objevuje při hormonálních změnách, kterou je například nástup menstruace, výjimečně se pak vyskytuje i v období před menopauzou.

V některých případech signalizuje silné a prodloužené krvácení časný potrat, což některé ženy ani nepoznají, neboť nestihnou zjistit, že vůbec otěhotněly.Prodloužené menstruační krvácení nastává také po vysazení hormonální antikoncepce, někdy se tak projevuje vedlejší účinek především hormonálních léků. V každém případě je nutné svěřit se s prodlouženým krvácením ženskému doktorovi, který navrhne další postup.

V některých případech vyvolává prodloužené krvácení také zánět nebo nádor. Je-li tento příznak doprovázen také bolestí, obraťte se co nejrychleji na svého ženského lékaře.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.

0
1Neznámí2. 9. 2017 13:35:14
Při končící menstruaci došlo k prodlouženému krvácení,které přetrvává uz 10 dni. Předtim se objevovala ta ke náhlá bolest ( tam uvnitř) . Chci zajít k lékaři. Prosím o radu.Dekuji:
0
2lucia20. 8. 2022 7:56:00
dobrý den je mi 45 a uš týden krvácím nikdy se mi to nestalo kdys mám ty věci tak mám tak 3dni že vším sudy ale teď je to týden děkuji za odpoved

Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události