Problémy s výdechem

Nemožnost expirace, nemožnost výdechu, expirační dušnost, těžkost s výdechem

Potíže s výdechem označujeme souhrnně jako expirační dušnost. Objevují se především u astmatiků ve chvílích akutního zánětu, případně zánět ještě zhoršují.

Výdech trvá oproti vdechu neúměrně dlouhou dobu a lze při něm slyšet pískání. Na vině je stah svaloviny v průdušinkách a je nutné, aby měl astmatik u sebe vždy inhalační lék, který by použil v případě záchvatu. Jestliže se záchvat objeví u člověka, jemuž zatím nebylo astma diagnostikováno, voláme sanitku, stejně tak v případě, že u sebe astmatik daný lék nemá.

Zúžení průsvitu průdušinek může vyvolat také jejich překrvení či ucpání hlenem, což může nastat v případě nějakého zánětu nebo při vdechnutí jedovatého plynu. Pokud se nejedná přímo o dušnost nebo je příčina nejasná, co nejrychleji navštívíme doktora, aby mohl vyloučit onemocnění plic. Je-li dýchání značně ztíženo, vyhledáme rychle pohotovost.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události