Přerušované močení

Při močových obtížích bývá na vině porucha močových cest jako například bakteriální zánět dolních močových cest. Ten postihuje především ženy, neboť mají kratší močovou trubici, a poznáme ho podle častého nutkání na močení, řezáním a pálením při močení, v některých případech je pak vymočení se znemožněno.

U mužů, a to především těch starších, mívá tyto příznaky na svědomí zbytnění prostaty, která obemyká močovou trubici pod močovým měchýřem. Při jejím zvětšení je zúžen průřez, a močení tak znesnadněno. V tom případě bývá močení nepravidelné a často také neúspěšné, moč bývá vyloučena jen v malém množství, byť postižený pociťuje časté nutkání.

Je-li močení přerušováno, může to signalizovat hormonální poruchu, neboť filtraci a zpětná absorpci vody a iontů řídí právě hormony. Dojde-li k poruše, projeví se to buď nadměrnou tvorbou moči, nebo naopak zadržováním vody v těle. Vyskytují-li se problémy s močením spolu s řezavou či pálivou bolestí, obraťte se co nejdříve na svého doktora, který na tento bakteriální zánět nasadí antibiotika.

Při zbytnění prostaty vám rovněž doporučujeme návštěvu lékaře, neboť tyto problémy se dají poměrně jednoduše řešit chirurgickým zákrokem. Navíc je důležité prostatu vyšetřit, neboť na vině může být i zhoubný nádor, a takto předejdete případným vážným zdravotním komplikacím.

Aby mohly ledviny a močové cesty správně fungovat, je nutné přijímat dostatečné množství tekutin. Jedině tak nebudou močové cesty zatěžovány až příliš koncentrovanou močí a tělo se bude zároveň pravidelně pročišťovat.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události