Postevakuační dribbling

Inkontinence po vymočení, ukapávání po vymočení

Ukapávání po vyprázdnění trápí muže a lze ho charakterizovat jako únik moči po vymočení se, často až po odchodu z toalety. Tyto obtíže označují lékaři za postevakuační dribbling, zatímco tzv. terminální dribbling znamená malý a přerušovaný proud moči v závěru, což je způsobeno ztíženým odtokem moči například kvůli zbytnění prostaty.

Při ukapávání po vymočení však zůstává trochu moči v trubici a následný odtok je vyvolán pohybem. Většinou je na vině porušená funkce svalu kolem močové trubice v kořeni penisu, kdy nedojde k reflexnímu stažení, díky kterému je za běžných okolností vyloučen i zbytek moči. K poruše tohoto svalu může dojít po odstranění prostaty, kdy je narušena jeho inervence, na vině může být i neurologické onemocnění, porucha svalů pánevního dna či anomálie v močové trubici, která je buď vrozená, nebo se objevila po zánětu.

Inkontinence po vymočení postihuje muže všech věkových kategorií a lze je vyléčit. Postižený by tak měl překonat svůj stud a navštívit lékaře, který může doporučit cviky na svalstvo pánevního dna jako masáž penisu po vymočení (při svalových poruchách) či chirurgický zákrok (při strukturních poruchách).

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události